За нечитабельний текст на маркуванні продуктів штрафуватимуть

Багатьом нам доводилось довго розглядати склад продукту через занадто дрібний шрифт, відтепер усі виробник отримали вимоги до розміру шрифту на маркуванні, а також ряд інших нововведень, що мають допомогти для покупця зробити правильний вибір. За порушення цих норм виробників будуть жорстко штрафувати, повідомляє “Інвестор”.

Маркування українських продуктів харчування зараз бажає кращого, багато недобросовісних виробників наносять інформацію про склад продукції вкрай малим шрифтом, що викликає незручності упокупців. Цю тенденцію покликаний змінити новий закон “Про інформацію для споживачів про харчові продукти”.   

Відтепер селяни зможуть стати приватними підприємцями

Як підмітив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа:

“Якщо подивитися маркування в Україні і в ЄС, то в нашій країні практично неможливо розібрати шрифт. Також щодо замороженої продукції. Споживач повинен розуміти, він купує лід чи продукт. Крім того, цей законопроект не стосується особистих селянських господарств. На ринках можна буде продавати продукцію. Там ми забезпечуємо лабораторний контроль”.

Нові норми покликані впершу чергу для того, щоб  привести українське законодавство у відповідність до положень Регламенту Європейського парламенту і Ради (ЄС) №1169/2011 від 25 жовтня 2011 року про надання споживачам інформації про харчові продукти.

Сканер обличчя замість паспорта: в аеропорту Сіднея тестують нову технологію

На думку одного із ініціаторів цього закону народного депутата Олександра Бакуменка: 

“Важливим аспектом, який врегульовано законопроектом, є забезпечення надання точної і зрозумілої людям інформації щодо харчових продуктів. Серед основних нововведень законопроекту – встановлення вимог до мінімального розміру шрифту, яким надається інформація про харчовий продукт. Також регламентація вимог про надання інформації про алергени, впровадження однакових вимог щодо надання інформації про харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційним способом і в магазині. Впровадження вимоги щодо інформування споживачів про використання при виробництві харчового продукту створених наноматеріалів, інформування споживачів про використання в харчовому продукті рафінованої або пальмової олії”.

Нові правила  чітко регулюютимуть обов’язки операторів ринку харчових продуктів, які відповідають за надання інформації про харчові продукти. Зокрема, буде заборонено використовувати інформацію, яка може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів і наслідків їх споживання, а також в частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей.

Що важливо, заборона поширюється також на рекламу і представлення харчових продуктів. Передбачено відхід від вимоги про обов’язкове надання інформації про поживну цінність щодо певних категорій харчових продуктів, які не зазнавали переробки або щодо яких інформація про поживну цінність не є визначальним фактором прийняття споживачами рішень про їх купівлю, або площа упаковки яких занадто мала, щоб вмістити всю інформацію для задоволення вимог щодо маркування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *