У Лас-Вегасі, з 5 по 8 січня відбувається найбільша виставка споживчої електроніки CES 2022, яка зібрала в одному місці понад 2000 компаній з усього світу. Варто зазначити, що цьогоріч, на виставці вперше представлено одразу 8 українських стартапів, які відібрав Український фонд стартапів (USF).
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Можливість презентувати свої проєкти на наймасштабнішій технологічній виставці CES стартапи отримали через конкурс Українського фонду стартапів (USF). Спочатку у відборі USF спільно з WNISEF брало участь близько 100 проєктів, з них 17 відібрали для пітчингу. У вересні USF оголосив імена 8 переможців, які були відібрані для участі у CES 2022.
Нардеп ВР Дмитро Соломчук, у своєму Telegram-каналі розповів про деякі з цих унікальних українських винаходів.
Біонічний протез кисті Esper Bionics
Технологія, здатна суттєво поліпшити життя людям з інвалідністю, в якій не обійшлося без зворушливої історії. Засновник Esper Дмитро Газда створив стартап, надихнувшись дружбою з дівчинкою, яка втратила руку в результаті аварії. Це і послужило відправною точкою в створенні біонічного протеза кістки руки.
Коментар: “Однією з компаній є Esper Bionics, яка розробила біонічний протез кисті. Протези вже пройшли усі тести і найближчим часом почнуться перші продажі у США“, – розповідає політик.
“Розумні” милиці ComebackMobility
Проєкт займається розробкою розумних насадок на милиці, які через сенсори контролюють і фіксують в програмі навантаження на тіло.
Коментар: “Такі насадки допомагають пришвидшити процес реабілітації і знизити ризик ускладнень та повторних травм“, – повідомив Дмитро Соломчук.
Зубні щітки з цукрової тростини Effa
Це органічна зубна щітка, яка складається з паперу, кукурудзяного крохмалю та нейлонової щетини, завдяки чому вона повністю переробляється.
Безпечний шолом віртуальної реальності Unlink VR
Шолом віртуальної реальності, який замість дротів використовує лазерні промені, що дозволяють грати, не сковуючи свої рухи та не турбуючись щось зачепити.
Можливість створити свого 3D-двійника Manna
Розробник за допомогою смартфона, натільних сенсорів та сучасної 6DoF-навігації створює персоналізований анімований аватар користувача для метавсесвіту. За задумом авторів, аватар може переміщуватися у різних локаціях, спілкуватися з аватарами інших людей, ставити їм лайки, ділитися контентом з Manna в соцмережах.
Камін з картриджем Neverdark
Біокамін зі справжнім вогнем, але без диму та запаху. Новий представник “розумного” будинку заправляється спеціальними картриджами та дозволяє вибирати комфортний рівень полум’я.
Дистанційний моніторинг основних параметрів організму людини Cardiomo
Сенсор для ранньої діагностики та запобігання розвитку серцево-судинних захворювань. Пристрій кріпиться біля серця за допомогою спеціального пластиру з датчиком. З його допомогою лікар та близькі користувача можуть відстежувати через мобільний застосунок показники ЕКГ, частоту серцебиття та дихання, якість сну. При тривожних ситуаціях гаджет навіть надсилає SOS-попередження родичам та лікарям.
Маска для емоцій Qudi
Перша у світі емоційна світлодіодна маска. Вона зображує рух губ під час розмови та транслює емоцію спікера, використовуючи базу з 6 вбудованих емоцій. Через Bluetooth та застосунок можна вибрати емоджі чи малюнки, які транслюватимуться на масці.