Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Ціни на первинному і вторинному ринку нерухомості пішли вгору

В протягом січня і лютого 2021 року найбільша активність покупців житла спостерігалася у Києві та Харкові. На тлі зростання зацікавленості в квартирах ціни на них також пішли в гору

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

За даними Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ), на харківському первинному ринку середня вартість м2 склала 21 176 грн, що на 1,5% більше, ніж в грудні 2020 року. Протягом січня-лютого найбільшим попитом користувалися одно- і двокімнатні квартири площею від 30 м2 до 60 м2.

Цінова ситуації на вторинному ринку в цьому місті на кінець лютого залишалася більш-менш стабільною: в залежності від розташування, якості будинку і площі квартири ціна варіювалася в межах 0,5-1%.

Які в Харкові ціни

На первинному ринку висока ціна квартир зафіксована в:

Найнижча ціна на новобудови Харкова в районі Кільцевої та становить 13 800/м2.

По вторинному ринку ситуація протилежна “первинці”. Найбільш популярні квартири в центральних районах міста і будинках, побудованих не пізніше 2015 року.

Київські розцінки

У Київському міському відділенні АСНУ відзначили, що з початку року зростання цін на вторинному ринку столиці склало до 2%.

Станом на середину березня ціна на київські “однушки” стартує від $ 1300/м2, на “двушки” – від $ 1100/м2, на “троячки” – від $ 900/м2.

У той же час на первинному ринку столиці в січні-лютому спостерігалося відносне цінове затишшя.

Забудовники активно впроваджували різні акції до свят, стимулюючи попит після зимового локдауна. Тому в більшості об’єктів ціни залишилися на рівні кінця грудня 2020 року, кажуть експерти.

За даними ріелторів, на середину березня діапазон цін в столичних новобудовах становить:

Президент АФНУ Юрій Піта зазначив нам, що зимовий затишшя на ринку нерухомості цілком типове для нашої країни. Однак, починаючи з другої декади лютого кількість угод на вторинному ринку в порівнянні з показниками грудня виросли на 5-7%.

Коментар: “Активізація як продавців, так і покупців повинна свідчити про поступове повернення ринку до звичайного режиму. Але зараз на на ньому до сих пір панує ситуація часткової невизначеності, пов’язаної з епідеміологічною ситуацiєю”, – розповів він.

Нагадаємо, зараз Івано-Франківська, Чернівецька, Закарпатська та Житомирська області вже знаходяться в “червоній” і ще 10 регіонів – в “помаранчевій” зоні за кількістю виявлених захворювань Covid-19.

Коментар: “Введення обмежень, безумовно, позначиться на ринку житлової нерухомості, в першу чергу на кількості укладених угод. Звичайно, поки рано робити якісь ґрунтовні прогнози, адже, як показав січневий локдаун, карантинні обмеження можуть бути більш м’якими, ніж це було в березні минулого року. Однак на ринку, як і на протязі 2020 року, часткова невизначеність є запорукою певної цінової стабільності”, – підкреслив Юрій Піта.

На його думку, в цьому році для розвитку первинного і вторинного ринків житлової нерухомості визначальними стануть ситуація в економіці країни, перш за все це стосується рівня інфляції, від якого буде залежати вартість квартир, подолання наслідків пандемії, а також державної політики щодо регулювання ріелторської діяльності.

Відзначимо, що на початку лютого 2021 до порядку денного Верховної Ради включено законопроєкт №3618 “Про рієлторську діяльність в Україні”.

Джерело: сайт Час-Дій.

Читайте також: Українці повинні заплатити податки за свої квартири: кому не прийде платіжка

Exit mobile version