Рада ЄС погодила виділення нової макрофінансової допомоги Україні у розмірі 1,2 млрд євро. Про це повідомила пресслужба Ради ЄС.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
У своїй заяві Рада ЄС пояснила, що швидке погодження нової програми співпраці з Україною зумовлено “постійними загрозами безпеці, що вже викликали значний відтік капіталу”. Як наслідок, країна втрачає доступ до зовнішніх ринків капіталу.
Першу частину макрофіну у 600 млн євро Україна отримає відразу щойно погодить із ЄС Меморандум про взаєморозуміння. У документі визначать структурні реформи, виконання яких необхідно для отримання другої частини допомоги.
Аби отримати другий транш, Україні доведеться не лише виконати цей Меморандум, але й всі узгоджені з МВФ структурні маяки.
У ЄС зауважують, що у ході першого перегляду МВФ програми stand-by у листопаді 2021 року, Фонд констатував обмеження доступу до фінансових ринків.
Лише цьогоріч це збільшить потребу України у фінансуванні дефіциту платіжного балансу на щонайменше 2,5 млрд доларів. Нова макрофінансова допомога має на меті зменшити навантаження на фінансування.
Крім того, геополітичне загострення, яке розпочалося ще у листопаді, призводить до відпливу капіталу, ослаблення гривні та спустошення міжнародних резервів.
Для того, аби надати Україні фінансову допомогу, Єврокомісія здійснить випуск бондів з терміном погашення до 15 років.
Крім основної кредитної лінії у 1,2 млрд євро, ЄС планує виділити Україні 120 млн євро грантових коштів на проєкти, спрямовані на підтримку стійкості країни.