Опісля продуктів харчування, на які українці витрачають 48,4% від своїх доходів, друге на другому місці в топі витрат цілком очікувано виявилася комуналка – на неї йде кожна сьома гривня (13,8%).
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Проте, якщо враховувати, скільки підвищень комунальних тарифів пережили українці за останні кілька років, цифри здаються заниженими.
Коментар: “Держстат бере сукупний дохід українців і сукупні витрати на послуги ЖКГ. Але дохід – це дохід усіх, включаючи мільйонні зарплати членів наглядових рад держкомпаній і доходи олігархів. У результаті отримуємо абсолютно некоректний і маніпулятивний показник. У нас 70% пенсіонерів живуть на пенсію менше 3000 грн на місяць, і для них комуналка набагато вище 13%” – зазначив глава Житлового союзу України Олександр Скубченко.
За словами експерта, з цього року діє базова норма плати за послуги ЖКГ – 20%, усе що вище – має покриватися субсидіями. Але це не “безумовні 20%”, оскільки в Україні ввели ще й формулу для розрахунку. І за нею виходить, що чим вищий дохід, тим більша частка витрат на комуналку. Тобто це може бути і 30%, і 40%, і ще вище, зокрема і для пенсіонерів.
Джерело: сайт Курс
Читайте також: Сьогодні в Україні скасували паперові трудові книжки