Федеральне відомство з судноплавства та гідрографії Німеччини (BSH) тимчасово зупинило дію дозволу на добудову газопроводу “Північний потік-2“.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Це трапилося після звернення до суду екологів, які оскаржили дозвіл на підставі того, що територія прокладання газопроводу має особливе значення для гніздових птахів. Про це повідомила представниця німецького відомства в коментарі “Інтерфаксу“.
Коментар: “Заявка має зупиняльну дію. Тепер рішення буде ухвалювати суд. Але поки дозвіл на будівництво до кінця травня не має сили“, – заявила вона.
Природоохоронні організації оскаржують виданий BSH 14 січня 2021 року дозвіл на будівництво газопроводу з кінця вересня по кінець травня на гілці завдовжки 16,5 км в німецькій економічній зоні Балтійського моря.
Крім того, напередодні в Німеччині природоохоронна організація Союз захисту природи (NABU) подала позов до адміністративного суду Гамбурга проти будівництва газопроводу “Північний потік-2”.
Що відомо про російський газопровід
“Північний потік-2” піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Проєкт оцінюється в 11 млрд євро. Його реалізує “Газпром” в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов’язання профінансувати “Північний потік-2” сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. “Газпром” надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.
Україна, Польща, країни Балтії та США критикують ПП-2. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу. Україна також не хоче втратити роль транзитера газу. У такому разі вона матиме збитки на 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва газопроводу.
Джерело: сайт Час-Дій.
Читайте також: Біткоїн за один день подешевшав на 5 тисяч доларів