Думаю, ви багато разів чулу цю фразу: «ой, ну таке собі, а от як вкусно було в совєтському союзі, за ГОСТом!»?
На щастя, прихильників «совка» (нарешті!) стало дуже мало, але прихильників «гостівських» продуктів, які досі ностальгують – чимало.
Отже, що рекомендував ГОСТ?
Е250 – нітрит натрію, консервант, який додавали до ковбаси та сосисок і який знищував небезпечні бактерії.
Е471 – емульгатор, який додавали у хлібобулочні вироби.
Е160b – барвник для вершкового масла та маргарину.
УЛ-1 – мінеральний барвник для цукру-рафінаду.
Ковбасу та рибу коптили на фабриках без диму. Речовини коптили з відходів виробництва скипидару та каніфолі. Вони містили ацетон та формальдегіди.
Загалом у ГОСТі понад 200 хімічних сполук, які рекомендували додавати.
Всім відомий пункт ГОСТу, за яким нібито ковбаси мали складатися з 75% м’яса. І це неправда, адже дрібним шрифтом там навіть зазначали на що замінити м’ясо: суміш виварених кісток, крохмалю та харчової плазми. Цитую (редакція 1979 р.):
«Допускается взамен говядины, свинины, баранины совместное использование стабилизатора белкового, массы мясной говяжьей или свиной, или бараньей, пищевой плазмы (сыворотки) крови, крахмала или муки пшеничной».
І – зараз буде удар нижче поясу – в радянських сосисках допускалося всього лише 10% м’яса, а що «мутили» на заводах знають тільки очевидці.
Отож, не ностальгуйте за тим нещасним «совком», підтримуйте наше натуральне виробництво, наших фермерів, органіків, харчуйтеся лише корисним та підтримуйте армію!
Слава Україні!
Автор: Дмитро Соломчук – народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.