Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Від Російської агресії Україна втратила близько 100 мільярдів доларів США

На думку міжнародного фінансового експерта Андреаса Аслунда, економічні втрати України від агресії Росії в Криму та на Донбасі склали щонайменше 100 мільярдів доларів. Це не оцінюючи гуманітарні та політичні втрати від агресії, повідомляє “Інвестор”.

Втрати України від російської агроесії обговорювали під час зустрічі експертів у аналітичному центрі Atlantic Council. На момент окупації Крим та окупована частина Донбасу разом забезпечували 14% ВВП України. Таким чином, беручи за базу ВВП 2013 року, вартість втрачених активів в Україні становить більше 100 мільярдів доларів – приблизно 27 мільярдів втрачено в Криму і 73 мільярди – на Донбасі.

Найбільшими втратами в Криму, на думку експертів, стали нафтогазові ресурси. Котрі, оцінюються приблизно в 30-40 мільярдів доларів, зазначає Аслунд. В банківській системі Україна втратила 1,8 мільярда доларів банківських активів в Криму і 4,4 мільярда на Донбасі.

Для того, щоб мати змогу щось із цих втрат повернути Уряд України має якомога швидше створити базу даних втрачених активів. Потрібно реалістично оцінити їх цінність, розслідувати всі правові можливості для повернення втрат від Російської Федерації, використовувати всі правові можливості в цій сфері. Зокрема, компанія “Нафтогаз” вимагає відшкодування 7 мільярдів доларів за конфіскацію активів в Криму.

“Приватні особи понесли великі втрати на Донбасі та в Криму. Навіть, якщо житло залишилось неушкодженим, його вартість впала на 80% в Криму та на 50% на Донбасі в результаті агресії Росії”,

–  наголосив Пол Томас, президент компанії IRE USA Inc.

Директор міжнародних та інвестиційних відносин Джок Мендоза-Вілсон  зосередив увагу на втратах холдингу System Capital Management, що належить Ринату Ахметову. Він зазначив, що компанії Ахметова втратили близько 17 відсотків свого бізнесу.

“Чимало з цього вже не відновити навіть за умови мирної угоди та повернення українського бізнесу на окуповані території”,

– наголосив він.

Експерти погоджуються, що особливо критично відсутність правильної експлуатації відобразиться на вугільних шахтах. Оскільки, вони вимагають постійного інвестування у викачування води, дегазифікацію вугільних пластів. Якщо не вкладати в це, то якість шахти, можливість її комерційної експлуатації швидко зменшується. 

 У компані SCM повідомляють, що попри санкції та заборони ряд трейдерів продовжують торгувати вугіллям із непідконтрольгих Україні територій. Зокрема, постачають його в ряд європейських країн.  Представники холдингу повідомляють, що 557 тисяч тон цього вугілля пішло в країни ЄС, які запровадили проти Росії санкції. Найгірші порушники – Польща та Румунія.

Таким чином, експерти сходяться на тому, що Україна зазнала значних фінансових втрат і за більшість з них відповідає Росія. Таким чином, щоб повернути втрачені кошти для урядовців потрібно створити чітку стратегію та заручитися підтримкою світових лідерів і відстоювати свою позицію у міжнародних судових органах.

Exit mobile version