Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Чекаючи на українського Маска: український стартап став найкращим у світовому конкурсі

Світ все більше змінюється в сторону сучасних технологій. Тисячі винахідників щодня намагаються вийти за рамки певних обмежень і створити щось видатне. Для них всіх натхненником є Ілон Маск. Українські стартапи з кожним роком виборюють собі місце на світовому ринку, повідомляє “Інвестор”.

Маск уже може ставити плюсик навпроти пункту “ввійти в історію”. Йому це у повній мірі вдалося, адже він став кумиром мільйонів людей і “двигуном” розвитку своїх компаній. Працівники готові іти за Маском, вони довіряють його баченню. Навіть коли справи у компанії йдуть не найкращим чином, всі вірять, що Ілон в черговий раз зможе. 

Говорячи про його популярність і успіх досить частою помилкою є вважати, що цим він завдячує своїм статкам та популярності продуктів. Ні. Тут можна згадати ще одну людину-символ, а саме Стіва Джобса який якраз і відповідає зазначеним характеристикам. Успіх же Маска в широті його мислення і масштабності проектів.

Кілька прикладів. Починаючи від своєї першої успішної компанії Zip2, він створює певну тенденцію. А саме, робити кожен свій наступний проект масштабнішим за попередній. Що важливо, то і кошти в кожен наступний проект вкладаються щораз більші. Часто це доходить до того, що він вкладає все, ризикуючи залишитись банкрутом.

2008 року на фоні світової фінансової кризи і значних витрат на компанії Tesla (електромобілі) і Space X (програма з освоєння космосу, виробництво космічних ракет) Маск практично збанкрутував. Проте, його віра в успіх приносить свої плоди. Наступного року проекти, які скептики вважали забаганками екстраординарного мільйонера почали приносити прибуток. Експерти ж від скепсису перейшли до похвали. 

Компанія Маска, що поступилась українському стартапу

В чому ж унікальність Ілона Маска поряд із мільйонерами-власниками інноваційних компаній. Річ у тім, що замість того, щоб накопичувати капітал і поступово модернізувати свій товар, продаючи його споживачам, Маск здійснює великі фінансування, часто розвиваючи певний продукт з нуля.

Україна можливо на офіційному рівні і залишається осторонь світових технологічних новацій, проте на рівні людей, що ставлять собі за приклад Маска – ми рухаємось у тому ж руслі, що і весь світ.

Не так давно пристрій  Petcube Bites української компанії Petcube отримав премію платформи Product Hunt Golden Kitty Awards в номінації “Найдивніший продукт року” (WTF Product of the Year). Цікаво, що в голосуванні Petcube обігнала компанію Ілона Маска The Boring Company.

Український стартап Petcube Bites

Petcube Bites – не єдиний український продукт, який отримав нагороду Golden Kitty Awards. У номінації “Бот року” переміг юридичний бот, а в номінації “Найкращий споживчий продукт” – сервіс Setapp від Macpaw. Всього на премію Golden Kitty Awards було номіновано сім українських продуктів.

Пристрій Petcube Bites є розумною годівницею з вбудованою камерою спостереження. З його допомогою, як зазначає розробник, власник може заохочувати хорошу поведінку своїх домашніх улюбленців, використовуючи в якості стимулу їхні улюблені ласощі.

Раніше команда розробників інтерактивних пристроїв для домашніх тварин Petcube виграла грант в розмірі 240 тисяч гривень від українського фонду Global Technology Foundation. Завдяки успішній кампанії на Kickstarter (краундфаундинговій платформі) розробники ще в серпні 2013 зібрали відповідну суму для виробництва. А їх продукт став кращим стартапом Європи.

Винекнення класу «непотрібних» людей — як роботи змінюють наше майбутнє

Можливо, поки що продукти українських інноваторів не вирізняються масштабом та глобальними планами, але вони все більше стають вигідними для інвестицій та фінансування. І, можливо, з часом Україна теж перетвориться на “країну стартапів”.

Exit mobile version