Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Інвестиції кращі за будь-які дешеві кредити – Олександр Громико, президент компанії Saturn

Компанія Saturn є одним з лідерів ринку побутової техніки України за сукупними продажами товарів під власними торгівельними марками. Товари компанії продаються у 50 країнах світу. А  її офіси розміщені у Австрії, Німеччині, Словаччині, Чехії, Польщі, Угорщині, Румунії, Болгарії, Росії, Тунісі, ОАЕ, Кенії та Марокко, повідомляє “Інвестор”.

Керівник компанії, Олександр Громико приїхав до Києва коли йому було 20. Тут він почав здобувати вищу освіту і паралельно займатися бізнесом. Проте, через брак коштів змушений був покинути навчання і повністю віддатись роботі.

 Йому було 22, коли в 1996 році він почав займатись імпортом техніки в Україну. На одній із виставок електротоварів Олександр познайомився із представниками австрійської фірми First. В них не було дистриб’ютора в Україні, тому він уклав пряму угоду про постачання їхніх товарів. 

Вже через два роки фірма змогла укласти угоди ще з кількома німецькими фірмами які не мали своїх представництв в Україні. Як зазначає Олександр Громико:

“В 1990-х ці бренди взагалі не мали клієнтів в Україні, великій країні з величезним населенням. І ось приїжджаємо ми на виставку і кажемо, що готові стати розповсюджувачами їхніх марок, та укладаємо контракт. Спочатку вони боялися і вимагали передоплату, але потім навіть давали відстрочку платежів.”

В 1998 році до підприємця прийшло розуміння, що потрібно бути не лише дистриб’ютором, але і спробувати започаткувати свою окрему лінію. Таким чином, у цьому ж році після відвідин Гонконгу, визріла ідея створення своєї марки техніки – Saturn. 

Продукцію почали виробляти на фабриках, які давали б якість на рівні брендів класу — Philips, Tefal, Rowenta, Electrolux.  Проте була умова, щоб техніка виходила б за більш доступною ціною. Таким чином виробництво почали з побутових товарів, але з часом фокус розширився і на телевізори. Більшість виробничих потужностей розташовано в Китаї.

В 2008 році компанія суттєво спростила логістику і почала значну частину товарів завозити через територію України і вже тоді експортувати далі за кордон. Це стало першим кроком до того, що в 2009 році частину ліній виробництва перенесли з Китаю до України.

В Обухові почали збирати телевізори, а в Каневі викупивши площу, де за часів СРСР випускалися пральні машини, збудували новий завод тих машин. Спочатку фірма лише займалася збиранням техніки та продажем, але на майбутнє планувалось і виробництво зосередити в Україні.

На своєму шляху фірма стикалась із багатьма проблемами, однією з яких було те, що закордоном було працювати легше аніж в Україні. Наприклад, від договору з компанією відмовились інвестори з  Туреччини, бо не знали, як потім вони зможуть вивести прибуток. При чому сума інвестування була понад 3 млн. доларів.

Таким чином Saturn активно розвивався та покращував свої показники, взявши за модель процес виробництва в Китаї. Керівник компанії Олександр Громико не вірить в дешеві кредити для потреб держави, але бачить вирішення проблем України в інвестиціях.

“Інвестиції – це гроші, які зайшли і залишаться. Якщо хтось збудував завод, купив і привіз обладнання, воно вже тут, його ось так просто уже не продаси і не забереш гроші. Якщо інвестор побажає звідси вийти, він може продати бізнес, але якщо буде продовжувати і побачить, що виробництву треба розростатися в Європу, він вкладе ще 20 мільйонів доларів і створить ще 1000 робочих місць.”

На його думку українським підприємцям не варто боятись виходити на зовнішні ринки. А Українській державі робити усе, щоб вона була привабливою для інвестицій та розвитку. 

Компанія Saturn та її очільник є прикладом того як бажання розвиватися і робити, щось нове може долати багато перешкод. Крім того, вона є хорошим прикладом для людей котрі мають ідею, але бояться зробити перший крок.

Exit mobile version