Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Україна втратила 30 мільйонів євро фінансування від ЄС

ЄС вирішив припинити фінансування та повернути невитрачені гроші. Через затримку реалізації проектів з реконструкції контрольно-пропускних пунктів на західному кордоні України. На проекти ЄС виділив понад 29 мільйонів євро – повідомляє “Інвестор” 

Європейська Комісія (ЄК) офіційно підтвердила рішення про припинення фінансування Євросоюзом низки інфраструктурних проектів на українському кордоні. Мова йде  про реконструкцію двох контрольно-пропускних пунктів (КПП) на кордоні з Румунією – “Дяківці” та “Красноїльськ”, а також модернізацію та реконструкцію ще чотирьох КПП: “Устилуг” та “Рава-Руська” на кордоні з Польщею, “Ужгород” на кордоні зі Словаччиною та “Лужанка” на кордоні з Угорщиною.

“Головним отримувачем коштів на шість таких проектів, на які виділено 29,2 мільйона євро фінансування з боку ЄС, була визначена Державна фіскальна служба України. Однак, у зв’язку з затримками з їхнім виконанням був зроблений висновок, що ці проекти не можуть бути завершені вчасно. Ці шість проектів наразі перебувають у процесі закриття, і невикористані кошти будуть повернуті”,

–  повідомила речниця Єврокомісії Майя Косьянчич.

Зазначені проекти були розпочаті ще у 2014 році. Вони мали на меті поліпшити роботу митних пунктів на кордоні з Євросоюзом, для покращення економічної співпраці України з останнім. За інформацією журналістів Reuters, усі об’єкти перебувають у недобудованому стані.

Наприклад, перехід “Красноїльськ” на кордоні з Румунією  являв собою недобудовані споруди, оточені сміттям та будівельними матеріалами. При цьому, згідно з планом ДФС щодо його будівництва, КПП мав бути повністю завершений ще до кінця 2016 року.

На КПП “Устилуг”, реконструкція не просунулась далі виритої траншеї, а на КПП “Ужгород” і “Лужанка” можна було спостерігати лише труби та металеві конструкції, що стирчали з землі, де мали бути споруджені будівлі.

На думку експерта антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ (РПР) Олександра Лємєнова, ДФС не була зацікавлена у реалізації цих проектів, їй забракло для цього політичної волі та бажання. Лємєнов також висловив переконання, що ця ситуація не є прикрим винятком, а добре ілюструє загалом ситуацію з реформуванням в Україні.

У ДФС же інформацію Єврокомісії не підтверджують. Таким чином демонструючи небажання визнати власні помилки. Проте, факт залишається фактом, Україна втратила значне фінансування на власну інфраструкту. Та, окрім того, втратила довіру європейських інвесторів. Вони наступного разу будуть довго думати, чи вкладати свої кошти в Україну. Залишається відкритим питання, чи понесуть держслужбовці відповідальність за таку халатність. 

Exit mobile version