Cyber Ponic One – український стартап, що здійснить революцію в існуючій продовольчій парадигмі. В 2017 році він став одним з найбільш обговорюваних на міжнародній виставці CannaBizz у Варшаві, повідомляє “Інвестор”.
Вже досить довго ідуть розмови про продовольчу кризу і шляхи її вирішення. Не останнє місце в цих дискусіях посідає Україна: і як держава з потужним агроресурсом, так із винахідниками, що працюють над розв’язанням цієї кризи.
Ще в 2016 році київський винахідник Андрій Яремич у співпраці з проектом Meconomica презентував прототип домашньої мікроферми на базі ультрапоніки з власними вдосконаленнями. Він додав до неї систему адаптивного освітлення та інтелектуального контролю. У 2016 році робочий прототип, що називався Cyber Ponic був вперше презентований громадськості.
Зауважимо, що ультрапоніка це вже не нова ідея. Вона стала широко популярною через те, що експерти називають її найпрогресивнішою системою вирощування. Сама ж технологія полягає в тому, що коріння рослини висить в повітрі і живиться розчином з туману, що розпилюється ультразвуковим генератором
У 2017 році розробкою Андрія Яремича зацікавився проект GrowPro, який шукав технічні рішення для віддаленого керування процесом вирощування. Також, шукалась можливість аналізу параметрів із залученням сторонніх експертів. Внаслідок такої співпраці виник проект Cyber Ponic One.
Новий повноцінний демонстраційний зразок в жовтні 2017 року команда представила на міжнародній виставці CannaBizz у Варшаві. На цій виставці українські винахідники отримали безліч позитивних відгуків від експертів, пропозиції щодо співпраці та загальну підтримку і зацікавленість аудиторії.
Як зазначають творці проекту:
“Установку можна встановити вдома або в офісі і забезпечувати себе свіжою зеленню. Можна об’єднуватися з іншими користувачами, ділитися даними, рецептами і брати участь в спільних дослідженнях. А можна збирати мегаферми і управляти віддалено з будь-якої точки світу, підключаючи професійних агрономів чи розумні системи на базі нейромереж”.
Незважаючи на свою революційність, ця технологія має багатьох критиків. Вони зазначають, що попри економність та економічну вигоду, технологія “вбиває” екологічність продуктів. Поки ж гігантські ультрапонічні ферми є лише мрією винахідників, нам залишається спостерігати за розвитком нашої української технології.