Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Як у світі будують дороги майбутнього

Доки в Україні не можуть дати лад своїм дорогам у світі тестують різні типи матеріалів та інноваційні методи у їх будівництві, повідомляє “Інвестор”.

Мистецька дорога в Нідерландах

Ще в 2014 році в Нідерландах поблизу Амстердама почала працювати перша в світі “мистецька” дорога. Створив її концепцію не інженер, а дизайнер – Даан Роозенгарде. Суть дороги полягає у  тому, що вона сама себе освітлює вночі. Розмітка дороги нанесена спеціальною фотолюмінісцентною фарбою завдяки цьому вона впродовж дня вбирає енергію сонця, а вночі приблизно впродовж 8 годин випромінює голубувате світло. Ділянка дороги є довжиною близько 4,5 кілометрів.

Чи дочекаються українські дороги ремонту

Дорога підзарядка у Швеції

Швеція відома своїми екологічними проектами тому не дивно, що саме тут спробували вирішити проблему власників електрокарів, а саме підзарядку в дорозі. Для цього в 2018 році була спроектована спеціальна дорога, на якій електромобіль може зарядитися не припиняючи ходу. Суть полягає у тому, що транспорт за допомогою спеціального рукава підключається до зарядної колії, котра вмонтована в полотно дороги і таким чином заряджається. Довжина такої експериметальної дороги зараз 2 кілометри, але уряд країни уже має в планах розширити їх на всю територію держави.

Дорога електростанція у Франції

У Франції замислились над тим чому б не використи значну площу дорожнього покриття ще з якоюсь метою. Для цього в Нормандії була створена перша експериментальна дорога створена із сонячних панелей, яка має виробляти електроенергію. Панелі покриті пластиком і витримують тиск вантажівок.  Дорогу відкрили у 2016 році, але поки, що проводять її тестування, наскільки рентабельною вона буде, оскільки вартість такої дороги 5 млн. євро за 1 кілометр.

Де і коли в Україні з’являться платні дороги

Дорога із пластику в Великобританії

Англійці відомі своєю пунктуальністю та педантичністю вирішили використати для дорожнього покриття досить незвичайний матеріал – пластик. Таким чином планується “вбити одразу двох зайців” – перероблювати пластик і використовувати його для покриття доріг. Спеціально перероблений пластик для дорожнього покриття слугуватиме довше ніж асфальт і є порівняно дешевим для виробництва.

Вічна дорога в Німеччині

Не менш педантичні німці, спробували остаточно вирішити проблему із ремонтом доріг, а саме створити вічні дороги, які самі себе зможуть ремонтувати. Твердження яке звучить як наукова фантастика уже почало реалізовуватись в Німеччині. В 2017 році поблизу Кельна побудували експериметальну ділянку траси. До складу її покриття окрім, асфальту входять маленькі часточки магнітів. Завдяки цьому, згідно з проектом, якщо в покритті утворюватимуться вибоїни то за допомогою індукційної машини магніти будуть нагрівати, вони розплавлятимуть асфальт і вибоїна внаслідок цього затягується. Дорога зараз функціонує крім того, як тестовий майданчик для різних експериментів. Вартість такої дороги 13 млн. євро за 1 кілометр.

Exit mobile version