Внаслідок підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом ряд українських виробників мають змінити назви своєї продукції. Впершу чергу це стосується виробників шампанського та коньяків. Винороби вже прийшли до спільного рішення, повідомляє “Інвестор”.
Для українських виробників коньяку та шампанського 2026 рік стане роком коли вони мають почати випускати свою продукцію під іншими назвами.
Лайфхак від адвоката: що робити при перевірках Держпраці
Під перейменування підпадають “шампанське” і “коньяк”. Такиз змін вимагає Франція, бо ці терміни походять від географічних назв її території провінції Шампань і міста Коньяк. Відповідно до законодавства ЄС ці назви зареєстровані за продукцією, що походиьть саме з цієї місцевості.
«Наші у Вегасі»: на найбільшій виставці побутової електроніки Україну представлять 6 проектів (фото)
Так, “шампанське” може стати “ігристим вином”, а “коньяк” – “бренді”, або отримати інші назви.
Економічні чи політичні? — Росія ввела санкції, щодо українських політиків та бізнесменів
Українські винороби дійшли до спільного знаменника у цьому питанні і готові до змін. Спільну позицію виноробів висловив генеральний директор корпорації “Укрвинпром” Володимир Кучеренко:
“Українські винороби готові виконати всі вимоги, які передбачені в рамках Угоди про асоціацію, та перейти на нові найменування для своєї продукції після завершення перехідного періоду”.
Однак варто зауважити, що у випадку виноробів їм легше, оскільки термін “ігристе вино” вже довший час вживається як синонім до “шампанського”. У випадку ж перейменування на “коньяку” то альтернативна назва “бренді” часто асоціюється із напоями нижчої якості.