Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Україна залишається на російській “атомній голці”

Українське державне підприємство “Енергоатом” закупило з Росії 55,6 відсотків ядерного палива. Його загальна вага склала 44,2 тонни на суму 50,4 мільйони доларів, повідомляє “Інвестор”.

Лише за два місяці 2018 року Україна імпортувала ядерного палива для роботи атомних електростанцій, на загальну суму 78,8 мільйона доларів. При чому, більшу частину суми було заплачено для Російської компанії.

До недавнього часу, українська атомна енергетика була повністю залежна від партнерів із Росії. Цьому сприяло кілька факторів: налагоджена співпраця ще від часів СРСР, порівняно дешева ціна і найголовніше це те, що російські компанії, також займались захороненням відпрацьованого палива.

Чехія планує розвивати атомну енергетику за допомогою Росії

У квітні 2014 року для того, щоб знизити свою залежність від російської сторони, українська компанія уклала договір з компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. Наприкінці січня 2018 року “Енергоатом” і Westinghouse продовжили термін дії договору про постачання до 2025 року. 

Запорізька АЕС – найбільша станція в Європі

Проте і надалі шведська компанія не забезпечує і половини потреб українських атомних станцій. За два перших місяці цього року з Швеції імпортували 35,2 тонни, вартістю 28,4 мільйона доларів. Частка поставок склала відповідно 44,4% проти 55, 6% з Росії

Росатом в Угорщині розширюватиме АЕС — Австрія проти

Зараз держпідприємство “НАЕК “Енергоатом” є найбільший виробником електроенергії в Україні. Частка електроенергії виробленої на АЕС є понад 50% у загальному обсязі виробництва в Україні. За встановленою потужністю ядерних енергоблоків Україна посідає сьоме місце у світі.

Зважаючи на це, заяви політиків про енергонезалежність від Росії виглядають як просто популізм. Бо, якщо Росія вирішить натиснути на Україну і перестане постачати для нас паливо, то країна може потрапити у енергетичний колапс.

Exit mobile version