Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Виникнення класу “непотрібних” людей – як роботи змінюють наше майбутнє

Розвиток технологій до 2020 року скоротить число робочих місць в світі на 5 мільйонів і призведе до виникнення “непотрібних” професій – повідомляє “Інвестор” .

Цьогоріч, економічний форум у Давосі був вкрай незвичний. Мало не найцікавішим спікером була робот Софія. Ця подія засвідчила невідворотні зміни на світовому ринку праці й про здійснення невідворотного “пришестя” роботів. І поки українці зайняті обговорення політичних процесів, світ змінюється вносячи корективи у ринок праці. 

В українському класифікаторі професій – близько 8 тис. найменувань. З них 4 тис. вже немає, а 2-3 тис. зникнуть найближчим часом. Саме зникнення, насправді не є катастрофою, адже подібне уже відбувалось. Люди завжди можуть перекваліфікуватись. Але що, коли роботи почнуть виконувати ту ж роботу на яку претендують люди? Кого вибере роботодавець, якщо на одну і туж вакансію претендуватиме людина і робот?

Експерти зазначають, що розширення можливостей робототехніки  призведе до винекнення класу “непотрібних”  і його поступовому збільшенні до 35-37% населення, а в деяких країнах – до 40%. Зараз в США налічується 10-12% “непотрібних” людей, в Ізраїлі – 8-9%, в Південній Кореї, де існує культ роботи, – 1-2%.

“Непотрібні” люди – це ті, які через небажання або відсутність можливості не зможуть опанувати професії, що будуть затребуваними в постінформаційному суспільстві. Найчастіше – це люди похилого віку, що втратили роботу і не хочуть погоджуватись на щось менше, або молодь котра переоцінює себе:

“Відбувається природна еволюція ринку праці, де тепер виживає геніальний. Рівень автоматизації визначається доступністю технологій, а високий рівень розвитку IT і робототехніки зараз дозволяє зробити те, про що раніше мріяли. Наприклад, на заводі Tesla Motors працюють 3000 співробітників і 160 роботів (5.3%) які виконують такі трудомісткі і рутинні операції, як складання, фарбування та зварювання. І, звичайно, Японія задає тон загальною щільністю по промисловості – 300 роботів на 10 000 співробітників (3%).”

– відзначає робототехнік з Сколтеха, професор Дмитро Тетерюков.

Таким чином, бачимо невпинну тенденцію до змін і цього  не зупинити. Роботи уже працюють і кількість функцій які вони виконують буде тільки зростати. Сказати точно яка професія буде точно затребуваною у майбутньому важко, якщо взагалі можливо. Відомо одне, що для того, щоб залишитись затребуваним на ринку праці майбутнього, потрібно буде постійно вчитись, та гнучко пристосовуватись до змін.

Exit mobile version