Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Мін’юст опублікував найпоширеніші імена та по батькові в Україні

Міністерство юстиції розповіло про найпоширеніші в Україні імена по батькові, серед яких виявилися Миколайович/Миколаївна, Володимирович/Володимирівна та Олександрович/Олександрівна.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

З 1 січня 2021 року українці отримали право змінювати не лише ім’я чи прізвище за власним бажанням, а й по батькові. За даними відомства, від початку 2021 року 114 осіб змінили свої по батькові. Найбільше – у Харківській (14 осіб), Дніпропетровській областях (12 осіб) та в місті Києві (11 осіб).

Коментар: “В Україні “по батькові” було і залишається невід’ємною частиною повного імені людини. Воно необов’язкове до вживання в усній розмові, але допомагає з ідентифікацією особи. Втім, ситуації в житті трапляються різні, і іноді людина з якихось причин хоче відмовитися від того, щоб батька згадували у документах. Для цього в Україні передбачена процедура зміни імені“, — повідомили в Мін’юсті.

Найпоширенішими по батькові в Україні як для чоловіків, так і для жінок є:

Як змінити по батькові

В Україні кожна людина з 16 років, може на власний розсуд змінити своє прізвище, ім’я або по батькові. Утім за згодою батьків це можна зробити й в 14 років, якщо:

Для того, щоб змінити по батькові потрібно подати письмову заяву до відділу державної реєстрації Мін’юсту та пред’явити паспорт громадянина України. Якщо людина, яка хоче змінити по батькові, проживає за кордоном, то має пред’явити паспорт для виїзду за кордон.

Для особи, яка досягла 14-річного віку, разом із заявою потрібно подати письмову заяву батьків про надання згоди на зміну по батькові.

Заява про згоду батьків може бути подана дитиною у тому випадку, коли один із батьків не може бути присутнім. У такому випадку заява має бути нотаріально засвідченою або прирівняна до нотаріально засвідченої. Або, якщо один із двох батьків не може надати заяву, то це має право зробити другий з батьків.

У разі заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини, то спір може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Загалом для зміни по батькові потрібні такі документи:

Така процедура коштуватиме 5 гривень 10 копійок. При повторному бажанні змінити персональні дані доведеться сплатити 51 гривню. Відділи ДРАЦС розглядають заяву про зміну імені у 3-місячний термін. Цей строк може бути продовжений, але не більш як на три місяці й за наявності на це поважних причин. Висновок про можливість зміни імені надає територіальний орган Національної поліції.

Після отримання дозволу заявникові необхідно звернутися у відділ ДРАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища. Якщо не зробити цього протягом 3 місяців без поважних причин — дозвіл втратить силу.

Існують причини, коли людині можуть відмовити у зміні імені. А саме:

Джерело: сайт Час-Дій.

Читайте також: Експерти назвали реальну ціну української землі

Exit mobile version