В Україні вартість газу на відкритому ринку з урахуванням ПДВ з лютого по березень упала на 28%. Так, якщо ще в минулому місяці блакитне паливо продавалося за 5,7 тис. грн за тисячу кубометрів, то в березні ціна склала вже 4,1 тис. грн.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Деталі: Про це йдеться в даних Української енергетичної біржі. Варто зазначити, що мова йде про ринкову ціну, тоді як прості українці платять за встановленими тарифами (згідно з постановою Кабміну). Однак після падіння цін на ринку також, знижується і вартість блакитного палива для населення.
Згідно із заявою “Нафтогазу”, ціна на газ для населення в березні знизилася на 14% і для кінцевого споживача складе близько 4,3 грн за куб. При цьому ще в лютому тариф залежно від регіону коливався близько 5 грн.
Скільки заплатить сім’я з трьох осіб з урахуванням граничного обсягу споживання:
тільки плита (29,4 куб.):
- було: 147 грн;
- стало: 126,42 грн;
плита й обігрів води (54,9 куб.):
- було: 274,5 грн;
- стало: 255,42 грн;
індивідуальне опалення (400 куб.м):
- було: 2000 грн;
- стало: 1720 грн;
За інформацією компанії, зниження цін відбувається завдяки падінню цін на газ у Європі, що пов’язано з теплою зимою і великими запасами газу в сховищах.
Коментар: “У газовому питанні Україна більше не залежить від Росії. “Газпром” у свій час відмовився продавати нам газ на конкурентних умовах? Ну ок, є інші. Зима була теплою, і ціна впала на ринку ЄС? Вона автоматично падає і тут. Жодних урядових поїздок на уклін за знижками не потрібно”, – пояснили в компанії.
Слідом можуть змінитися тарифи на гарячу воду й опалення. Складова газу в тарифах на тепло і гарячу воду – 70-80%.
Платіжки за газ для більшості українців займають несуттєву частину в загальних витратах на комуналку. Так, близько 70% – вартість опалення, решта – гаряча вода, електроенергія, холодна вода і газ.
Джерело: УНІАН
Читайте також: Вчені довели, що коронавірус живе в п’ять разів довше, ніж вважалося раніше