Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

У Німеччині обмежать подачу гарячої води й температуру опалення будинків

Внаслідок суттєвого скорочення поставок газу з РФ до Німеччини, країна мусить зменшувати споживання електроенергії, відтак компанії обмежують години подачі гарячої води та температуру опалення. Про це пише Європейська Правда з посиланням на Financial Times.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Міністр економіки країни Роберт Габек раніше закликав населення економити енергію, до чого дослухалися муніципалітети та власники нерухомості.

У четвер Vonovia, найбільший орендодавець житла в Німеччині, заявив, що знизить температуру центрального опалення своїх орендарів до 17 градусів у період з 23:00 до 6:00, що дозволить заощадити 8% витрат на опалення.

Цього тижня житлова асоціація в саксонському місті Діппольдісвальде, неподалік від кордону з Чехією, пішла ще далі із заявою, що вона починає обмежувати постачання гарячої води мешканцям. Відтепер вони можуть приймати гарячий душ лише з 4-8 ранку до 11-13 години дня.

Зауважується, що такі заходи можуть стати звичними в найближчі тижні. Гельмут Деді, голова Німецької асоціації міст, сказав, що “все суспільство” має тепер скоротити споживання енергії – заощаджувати її влітку, щоб мати “теплі квартири взимку”.

Він звернувся до міських рад країни з проханням вжити екстрених заходів: вимкнути світлофори вночі, перекрити гарячу воду в будинках муніципалітетів, музеях і спортивних центрах, налаштувати кондиціонери і припинити освітлення історичних будівель.

Деякі міста прийняли такі пропозиції: район Лан-Ділль поблизу Франкфурта з середини вересня вимикає гарячу воду у своїх 86 школах і 60 спортивних залах, сподіваючись, що це дозволить заощадити 100 000 євро на витратах електроенергії, а Дюссельдорф тимчасово закрив великий комплекс басейнів Мюнстер-Терме.

Тим часом у Берліні знизили температуру басейнах просто неба на два градуси, а у західній Німеччині Кельн приглушує вуличне освітлення до 70% від повної потужності з 23:00.

Побутові споживачі також вживають заходів, і відновлюють свої дров’яні печі та каміни. Стрімко зросли продажі дров, пелет і вугілля, а також газових балончиків і картриджів.

Німецькі споживачі — як промислові, так і побутові — скорочують споживання енергії. Дослідження Школи Hertie у Берліні показало, що промислове споживання газу в березні та квітні цього року впало на 11% у порівнянні з тим самим періодом 2021 року, а в приватних домогосподарствах – на 6%.

Exit mobile version