Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

“Наша ціль через три роки — 300 000 фермерів в Україні”: нардеп Соломчук про впровадження земельної реформи

Сьогодні у Рівненській ОДА провели круглий стіл з народними депутатами, головами ОТГ Рівненщини та фермерами. На зустрічі обговорили основні питання земельної реформи. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Спікерами на заході були й експерти, які допомагали розробляти земельну реформу: Сергій Глущенко, Сергій Біленко та Яна Казьміна.

Член комітету Верховної ради України з питань аграрної та земельної політики, нардеп Дмитро Соломчук зазначив, що ця реформа мала б відбутися ще на початку 2000-х років. Проте тоді влада обрала хибний напрямок розвитку сільського господарства – шлях глобалізації.

Великі компанії росли, а кількість малих фермерських господарств стабільно скорочувалася. Людей обмежували у праві власності, а за паї давали мізерну платню. Як розповідає Соломчук, від початку нульових років кількість фермерських господарств зі 100 тис. скоротилося до 35 тисяч.

За словами політика, впроваджена земельна реформа має на меті змінити напрямок розвитку сільського господарства. Кількість малих фермерських господарств буде поступово зростати. Ті, своєю чергою, будуть відроджувати село та поповнюватимуть бюджети громад. А наділи великих холдингів, навпаки, будуть зменшуватися.

Коментар: “Я хотів би, аби на Рівненщині за 2-3 роки холдинги знизили свої наділи на 30-40%. А у кожному селі з’явилося 20-30 нових фермерів. Аграрії піклуватимуться про добробут села, а також стабільно сплачуватимуть податки до бюджету громади, бо ці податки не будуть великі”, – зазначив Дмитро Соломчук.

За словами нардепа, нині багато сімейних господарств не можуть отримувати дотації для ведення господарства, через те, що мінімальна норма реєстрації становить 2 гектара. Саме тому цю позначку планують знизити до 1,5 га. 

Коментар: “Ми прагнемо, аби до кінця нашої каденції кількість фермерів в Україні була 250-300 тис. Щоб сприяти цьому, ми плануємо знизити мінімальну норму реєстрації для сімейної ферми з 2 до 1,5 га. Маючи півтора гектара землі можна буде реєструвати своє господарство та автоматично отримувати державні дотації для його розвитку”, – розповів Соломчук. 

Також політик наголосив, що великі холдинги вже другий рік поспіль не отримують жодної гривні, а усі дотації та державні субвенції направляються в розвиток малих господарств.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Розвиток аграрного ринку: кого і чим може нагодувати Україна?

Exit mobile version