Якщо на полі бою не буде зламу цього року, то Чорноморський регіон не зможе повноцінно розвиватися, заявив міністр оборони України Олексій Резніков. Для нього потрібна швидка й достатня допомога від союзників.
У Facebook він розповів про п’ять тез, на яких наголошував під час виступу на Чорноморській безпековій конференції в Бухаресті.
- Повільні дії постфактум не працюють. За словами Резнікова, вільний світ повинен мати стратегічну ініціативу й готовність діяти превентивно — це “найкращий витверезуючий чинник” для агресора.
- Система гарантій-запобіжників. Вони мають “звести до мінімуму бажання вирішувати щось силою”. Міністр переконаний: не існує альтернативи НАТО і не існує альтернативи Україні в НАТО.
- Будь-які моделі чи розмови про безпеку в регіоні, які не передбачають звільнення Криму від російської окупації — “ілюзії”. Резніков наголосив, що з ними потрібно прощатися, інших варіантів немає і звільнення півострова — “спільний інтерес”.
- Питання трансформації Росії на порядку денному. За словами міністра, країна-терорист має стати демократичною федерацією, пройти через “денацифікацію”, видати злочинців, компенсувати шкоду — “інакше не буде довіри”.
- Час.
“Правильні ліки, застосовані невчасно, з запізненням, можуть не спрацювати. Затягування чи “заморожування” війни суперечить інтересам регіону. Регіон втратить динаміку, поки інші розвиватимуться. Тому спільний інтерес — досягти зламу на полі бою у 2023 році. Для цього Україні потрібна швидка підтримка у достатньому обсязі”, — заявив Резніков, пояснюючи останню тезу.
Він додав, що ці позиції мають низка “дуже конкретних кроків”, які Україна зараз обговорює з партнерами, готується втілити чи вже це робить.