Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Стало відомо, яке фінансування може отримати Україна після вступу до ЄС

Вступ до Європейського Союзу дасть Україні право на отримання фінансування у розмірі 186 млрд євро протягом семи років.

Про це повідомляє Financial Times із посиланням на розрахунки фінансових наслідків у разі розширення блоку, пише Слово і Діло.

Чиновники Євросоюзу цього літа оцінили потенційні фінансові наслідки у разі приєднання України, Молдови, Грузії та шести балканських країн, використовуючи існуючі правила для бюджету на 2021-2027 роки.

Фінансова вартість додавання дев’яти членів до чинного бюджету може становити 256,8 млрд євро. Хоча розширення Євросоюзу може зайняти «десятиліття чи більше» і спричинить масштабні реформи існуючих бюджетних механізмів, воно все одно змінить фінансовий баланс усередині блоку.

“Усім країнам-членам доведеться більше платити та менше отримувати з бюджету ЄС. Багато держав-членів, які є чистими одержувачами, стануть чистими донорами”, – йдеться в документі секретаріату Ради ЄС.

За оцінками видання, з появою дев’яти нових країн-членів поточний бюджет збільшиться на 21% – до 1,47 трлн євро.

Якщо брати чинні правила, то Україна у разі вступу матиме право на отримання 96,5 млрд євро в рамках Єдиної сільськогосподарської політики ЄС протягом семи років. Це може призвести до скорочення сільськогосподарських субсидій існуючим державам-членам ЄС приблизно на 20%.

Видання зазначає, що вплив України на режим сільськогосподарських субсидій ЄС буде найвідчутнішим: наша країна може стати найбільшим отримувачем допомоги.

Україна також матиме право на отримання 61 млрд євро з фондів ЄС, які спрямовані на покращення інфраструктури у найбідніших країнах. У такому разі Чехія, Естонія, Литва, Словенія, Кіпр та Мальта більше не матимуть права на це фінансування.

Exit mobile version