Разом із анексією Криму Україна втратила не лише частину своєї територію, але і значні активи своїх підприємств на території півоострова. Зараз відбувається активна діяльність нашої держави по поверненню цих активів через європейські суди. Проте, Україна не зможе таки чином повернути для себе доступ до ресурсів Чорного моря, повідомляє “Інвестор”.
Одним із важливих ресурсів чорного моря був промисловий вилов риби. Після анексії Кримського півоострова фактично всі рибні господарства опинились на окупованій території. Таким чином, галузь майже повністю занепала.
Потокові війни — продовження: Азербайджан презентував новий газопровід в Європу
Заступник глави Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко зазначив
“До анексії Криму вилов у Чорному морі складав близько 40, до 50 тисяч тонн, але у зв’язку з останніми подіями частина наших промислових господарств залишилися на території Автономної Республіки Крим. Ми втратили в Чорному морі близько 90% промислових запасів – доступ до ресурсів, а також господарств і суден, які залишилися на анексованій території”.
Таким чином промисловий вилов риби заосередився твльки в Азовському морі. Зокрема, в 2018 році наші суб’єкти господарювання виловили вже більше 37 тисяч тонн. Це значний обсяг проте, він лише частково забезпечує продовольчу потребу нашої держави.
BigData на службі львівських доріг: нова технологія має поліпшити транспортне сполучення
Ситуація загострюється разом із будівництво Кримського мосту. Оскільки, на думку екологів віншкідливо впливатиме на екосистему моря, що може призвести до часткового або навть повного вимирання деяких видів рослинного і тваринного світу.