BigData на службі львівських доріг: нова технологія має поліпшити транспортне сполучення
BigData або ж великі дані це значні за своїм обсягом масиви інформації, котра вимагає спеціальної обробки. Проте, великі дані дозволяють аналізувати ті чи інші явища в плануванні будівництва, медицині та іншому. Вперше сам термін виник в 2008 році. Місто Львів стане одним із перших в Україні яке планує покращити транспортну мережу на основі цієї технології, повідомляє “Інвестор”.
Різноманітні розумні технології в усьому світі впроваджують для розвантаження трафіку в містах, адже значне скупчення людей та автомобілів спричиняє незручності, а також несе небезпеку. Великі міста постійно ведуть роботу над тим, щоб життя і робота для великої кількості людей зробити комфортною. Досить часто для цього застосовують спеціальні дослідження обсягів руху людей в місті та з-за його меж для покращення сполучення.
Солодкий експорт: українські виробники нарощують продажі цукру на зовнішні ринки
Керівництво міста Львова хоче використати такий досвід для покращення своєї інфраструктури. Спеціально для цього компанія “Vodafone Україна” спільно з Львівською міськрадою провела масштабне дослідження маятникової міграції жителів області. Аналіз відбувався на основі BigData оператора, шляхом обробки знеособлених даних про переміщення клієнтів оператора.
«Гроші під матрацом»: українці недовіряють вітчизняним банкам
Керівництво міста планує використовувати BigData, для розробки нових транспортних маршрутів, впровадження електронного квитка, ремонту доріг, благоустрою та ншого. В результаті дослідження було визначено кількість людей котрі щодня в’їжджають в місто, а також населені пункти звідки приїжджають найбільше. На основі цього визначено найбільш завантажені дороги та точки в’їзду в місто на найбільш популярні схеми маршрутів.
Сніданок в ліжко: нова послуга від «Укрзалізниці»
Таким чином згідно із даними дослідження щодня в Львів приїжджають 152 тис. осіб, у будні дні цифра може сягати до 180 тис. В той же час у святкові дні зафіксовано падіння кількості людей до 79 тис. осіб. Також, завдяки отриманим даним можна визначити, що найбільшу кількість людей котрі щодня їздять у Львів становлять жителі населених пунктів не далі як за 15 кілометрів від міста.
Таким чином можливо завдяки новим технологім Львів покращить транспортне сполучення та розвантажить дороги для кращого доступу до міста та більшої пропускної здатності шляхів.