Потокові війни – продовження: Азербайджан презентував новий газопровід в Європу

В той час поки не стихають дискусії навколо скандального газопроводу Північний Потік – 2, Азербайджан презентує власний проект газогону в Європу Південний газовий коридор, повідомляє “Інвестор”.

Європейські країни попри всі свої декларації все ще дуже сильно залежать від російських енергоносіїв. Цю залежність продемонстрував запуск будівництва Північного потоку – 2 проти якого виступала Україна називаючи цей проект політичним. Однак, більшість країн ЄС підтрималм ідею будівництва.

Проте, Росія не єдина держава, що має значні поклади газу та прагне експортувати його до ЄС. Ще однією такою країною є Азербайджан і саме його проект Південий газовий коридор може сплутати всі карти для Росії.

Цей проект включатиме в собі три різних газопроводи. “Південний газовий коридор” або Трансадріатичний трубопровід протяжністю 870 кілометрів починатиметься у Комотіні в Греції і протягнеться до Апулії в Італії через Албанію. Він буде використовуватися для транспортування газу з родовища Шах Деніз II в Каспійському морі.

Два інших проекти – Трансанатолійський газопровід, який проходить по території Туреччини, і Південний кавказький трубопровід , який проходить через Азербайджан і Грузію, – складуть “Південний газовий коридор”.

Вартість усього проекту складатиме понад 40 мільярдів доларів. А вже саме постачання палива до Європи очікуються в 2020 році в об’ємі близько 10 мільярдів кубометрів.

Для України цей проект несе відразу кілька вигідних моментів. Перший це диверсифікація постачання газу, оскільки зможе отримувати газ через Болгарію та Румунію. Друга хороша новина, що цей проект унеможливить монополію Росії, а також теоретисно має зменшити ціну на газ. Крім того, цей проект ще раз демонструє політичну складову Північного потоку-2.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *