З бронежилетами у полі: як триває посівна
Без жодного перебільшення цьогорічна посівна стала найважливішою в історії нашої країни та світу в цілому.
Аграрії одягають бронежилети й працюють у полі. Не важливо, що за десятки кілометрів гримлять вибухи. Десь там наші хлопці захищають країну від російської агресії, а трактори з ранку до ночі сіють. Сіють на Чернігівщині, Київщині, Сумщині, звідки лише нещодавно вибили ворога. Сіють, хоча знають, що на кожному метрі може лежати міна. На жаль, уже є зафіксовані випадки підриву тракторів на мінах.
Це ті умови, у яких проходить нині наша посівна. Якщо раніше визначальним чинником для фермера була погода, то зараз – лінія фронту. Війна наклала свій відбиток на культури, які саджають, та й на усю посівну кампанію.
Це все об’єктивні чинники, які вплинуть згодом на наші врожаї. До прикладу, цьогоріч менше посіють ярого ячменю, який був зазвичай популярним на півдні та сході країни.
Проблема з експортом – дуже болюча. Вже налагоджуються поставки на світові ринки, крок за кроком, через суходіл: Польща, Румунія, Прибалтика – уряд і депутати аграрного комітету Ради працюють над тим, щоб налагодити цей процес в найкоротші терміни. Звісно, що море дозволяє експортувати швидше, дешевше, більшими обсягами, але порти закриті через російську агресію. Через це аграрії у посівній орієнтуються на внутрішній ринок – сіятиметься гречка, квасоля, горох, які можна збути на внутрішньому ринку. Є сигнали від фермерів про збільшення посівів соняшнику.
Ще один наслідок недостатнього експорту – залишки минулого врожаю у зерносховищах. Навесну вони заповнені зазвичай ну максимум на 10%, зараз – майже наполовину. Через ці залишки виникнуть труднощі у зберіганні вже нового врожаю.
У полях посівна триватиме ще мінімум 3 тижні. Це колосальна робота, яку в містах іноді не помічають, але вона стане визначальною для майбутнього країни. Чекаємо багатого врожаю!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: