Солодкий експорт: українські виробники нарощують продажі цукру на зовнішні ринки
До початку Першої світової війни Україна була не лише “житницею Європи”, але і одним із найбільших виробників цукру. Цьогоріч різко виросла кількість експорту цього продукту на зовнішні ринки, приблизно на 36%, повідомляє “Інвестор”.
Цукор є одним із тих продуктів, що має високу ліквідність і тому є добрим рішенням для експорту. Варто відзначити, що на світових ринках ведеться боротьба не тільки між виробниками, але із різними варіантами продукту отриманого з цукрової тростини чи з буряка.
«Гроші під матрацом»: українці недовіряють вітчизняним банкам
Цьогоріч українські виробники нарощують виробництво, а відповідно і експорт солодкого порошку. Так відповідно до статистичних даних за дев’ять місяців 2017 -2018експортовано 433,3 тис. тонн цукру, що на 36% менше, ніж за аналогічний період.
Український аграрний сектор притягує все більше інвестицій
Зокрема завдяки експорту цукру минулого року виробники заробили близько 279,9 млн дол., що на 29% більше, ніж роком раніше (465,6 тис. тонн). Найбільшими імпортерами українського цукру в 2017 році стали Шрі-Ланка – 69,03 тис. тонн, Туреччина – 49,1 тис. тонн, Азербайджан – 44,9 тис. тонн, Судан – 40,0 тис. тонн, Лівія – 39,9 тис. тонн.
Українські крила — Одеський авіаційний завод розпочав виробництво нового літака
Варто відзначити, що як повідомляють в асоціації “Укрцукор” у травні цього року вітчизняні виробники поставили на зовнішні ринки 54 тис. тонн цукру. А основним нашим імпортером став Узбекистан в цю краюну відправили – 72%. Також, 11% поставок було здійснено у Великобританію, 5% – в Азербайджан, 4% – в Молдову.
Таким чином українські виробники цукру налагодили “солодкий експорт” на зовнішні ринки і мають там впевнені позиції. Проте, успішне експортування залежить від успішної державної політики.