Український аграрний сектор притягує все більше інвестицій

Цьогоріч аграрії можуть похвалитись значним ростом інвестицій в цей сектор. Все більше бізнесменів як в середині країни так і з-за кордону готові вкладати кошти в сільське господарство України, пише “Інвестор”

Сучасний постіндустріальний світ демонструє все більший крен в сторону від промисловості до сфери обслуговування, а держави із значним сільським господарством стали синонімом відсталості. Проте, свого часу Ізраїль зіштовхнувшись із проблемою відсутності умов для ведення сільського господарства перетворив цю галузь в одну із найтехнологічніших в країні. Рішення Ізраїлю почали впроваджувати в усьому світі, а зважаючи на те, що хоча аграрна продукція не є порівняно дорогою на ринку, вона має постійний попит, який тільки зростає.

Львів на боротьбу із сміттям отримав близько 30 мільйонів євро

На фоні цих тенденцій Україна з своїм порівняно ровиненим аграрним сектором є в досить вигідному становищі і може поборотись за світові ринки із найбільшими експортерами. Проте, для того щоб бути успішним та нарощувати експорт потрібно здійснювати капітальні інвестиції. Відповідно із ростом експорту особливу на ринок ЄС в Україні зростає інвестування в агросектор.

Дослідження показують позитивний вплив від асоціації з ЄС для українського бізнесу

Вже за перших три місяці  2018 року інвестиції у сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг склали 10521,7 млн. гривень. Ця сума є на 9,5 відсотків більша, ніж за аналогічний період минулого року.

Відзначимо, що зокрема у І кварталі цього року інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів склали 4,5 млрд. гривень. Це в свою чергу на 56% більше  ніж у січні-березні минулого року.

Проте, відмітимо, що на жаль поки, що основним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, а не залучені зовнішні кошти. Власні інвестиції склали 76,2% загального обсягу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *