Львів на боротьбу із сміттям отримав близько 30 мільйонів євро

Міський голова Львова Андрій Садовий підписав угоду з західними партнерами щодо надання місту 35 мільйонів євро на реалізацію проекту із переробки твердих побутових відходів. Реалізація проекту розпочнеться уже цього року, повідомляє “Інвестор”.

Реалізація проекту відбуватиметься за рахунок підтримки низки європейських партнерів. Зокрема пакет фінансування включатиме у себе 13-річний кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в розмірі 20 млн. євро під гарантію міста. Також, отримано інвестиційний грант в розмірі до 10 млн. євро від Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (E5P), який повертати не потрібно. Крім того,   пільговий кредит в розмірі 5 млн. євро вотримано від Фонду чистих технологій (ФЧТ).

Приватні компанії розвивають українські порти

Зважаючи на попередній досвід значних проблем із очищенням міста від відходів та суспільну критику через розширення полігонів для сміття таке рішення є логічним. Проте, варто відзначити, що львівські урядовці для реалізації проекту використовують не державні кошти, а змогли залучити європейські кредити.

Дослідження показують позитивний вплив від асоціації з ЄС для українського бізнесу

Всі отримані кошти місто використає для будівництва першого в Україні заводу із глибинної переробки твердих побутових відходів. Крім того беде проведено рекультивацію існуючого полігону, який є одним із найбільших полігонів в Україні. Планується впровадити сучасні підходи до вторинної переробки та управління відходами. 

Мер Львова зазначає:

“Сьогодні ми отримали 100% гарантію наявності коштів, і завдяки цьому вже в цьому році плануємо розпочати процес будівництва заводу. Термін — два роки. Також маємо розпочати і повномасштабні процеси із рекультивації сміттєзвалища. Це надзвичайно великий комплекс робіт, які триватимуть орієнтовно до 5 років. Дуже важливий тут екологічний аспект. Європейські інституції, з якими ми підписуємо угоди, фінансують виключно екологічно чисті проекти. Тому ми маємо серйозну гарантію. Це ж стосується і питання контролю за використанням коштів. Усі тендерні процедури пройдуть за європейськими нормами”.

Представники від ЄБРР наголосили, що місто Львів поки, що залишається найактивнішим в Україні із співпраці з банком. Крім того, Керуючий партнер Європейського банку реконструкції та розвитку Марина Петров наголосила:

“… Цим проектом ми починаємо реалізацію в Україні нашої нової ініціативи, яка називається “Зелені міста”. Львів стане дев’ятим містом-учасником цієї програми загалом, але в Україні він буде першим”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *