В Україні легалізують криптовалюту: прийняли закон

Верховна Рада підтримала у другому читанні проєкт закону №3637 “Про віртуальні активи”, який покликаний врегулювати ринок криптовалют та інших віртуальних активів в Україні. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Відповідне рішення 8 вересня підтримали 276 народних обранців. 

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його актуальність обумовлена тим, що ринок віртуальних активів в Україні фактично вже є сформованим та існує протягом кількох років, але перебуває повністю поза межами правового поля держави.

Відтак ринок віртуальних активів потребує належного законодавчого врегулювання, яке покликане не лише надати можливість учасникам суспільних правовідносин розпоряджатись такими об’єктами, але й забезпечити баланс інтересів учасників ринку та сприяти надходженню інвестицій в Україну“, – йдеться у її тексті. 

Читайте також: Перша країна світу офіційно внесла біткоїн у платіжну систему

Також, законопроєкт визначає правовий статус та вимоги до постачальників послуг, пов’язаних із віртуальними активами, через проходження процедур державної реєстрації щодо зберігання або адміністрування віртуальних активів та ключів віртуальних активів, обмін такими активами та їхній переказ, участь і надання фінансових послуг, пов’язаних із пропозицією емітента та/або продажем віртуальних активів.

Також окреме регулювання передбачене для віртуальних активів, забезпечених фінансовими інструментами – державним органом, що регулює введення в обіг та обіг такого віртуального активу виступає Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. 

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: