Фінансовий моніторинг державних органів дозволяє аналізувати ефективність держструктур, а також викрити підозрілі операції чи фінансові махінації. Таким чином за результатами фінансової перевірки за перше півріччя 2018 року в Україні виявлено порушень на 300 мільярдів гривень, повідомляє “Інвестор”.
Відмивання коштів дозволяє нечесним політикам та бізнесменам приховувати кошти, а також легалізувати нечесно зароблені кошти. З цією метою Державна служба фінансового моніторингу України проводить аналіз підозрілих операцій. Згідно з цими пееревірками зловмисників можуть затримати, а кошти стягнути на користь держави.
Вища освіта поза грою: близько половини безробітних в Україні мають вищу освіту
Минулоріч внаслідок перевірок було виявлено підозрілих фінансових операцій на суму 59,4 млрд грн.. Крім того, за матеріалами перевірок було передано до правохоронних органів 712 матеріалів.
За результатами фінансових розслідувань у першому півріччі 2018 року до правоохоронних, податкових та антикорупційних органів було передано 438 матеріалів про підозрілі фінансові операції на загальну суму 297,1 млрд грн. З них близько 133 матеріалів на суму 276,5 млрд грн. пов’язані з екс-президентом Віктором Януковичем і пов’язаними з ним особами.
Українські контрабандисти вийшли на новий рівень — цигарки до Польщі переправляли літаком
Також за цей період Держфінмоніторинг заблокував кошти на загальну суму 10,1 млн грн. і направив до правоохоронних органів 37 матеріалів про фінансові операції, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму та сепаратизму.