У Рівному на базі Національного університету Водного господарства відбувся форум “Регуляторна політика та сприяння розвитку малого і середнього бізнесу”. Мета заходу випрацювати спільну позицію на економічні питання Рівненської області в дискусії влади, контролюючих органів та бізнесу, повідомляє “Інвестор”.
Сам форум складався з кількох блоків:
- підвищення інвестиційної привабливості: завдання влади та можливості бізнесу;
- гідна праця: “модна” концепція чи працюючий механізм створення процвітаючого бізнесу та громади;
- ефективне формування і реалізація державної регуляторної політики. Участь громадських організацій у вирішенні проблем розвитку бізнесу.
Незважаючи на такі важливі питання які розглядалися в роботі заходу, він значною мірою не мав на меті піднімати гострі питання та шукати по-справжньому рішення для покращення економіки області. Відкриття як і годиться розпочалося із привітання очільників регіону, а саме Ігоря Тимошенка – заступника голови Рівненської облдержадміністрації.
Він в своїй промові звернув увагу на те які галузі економіки розвиваються в області та ринки на які орієнтується бізнес.
“Бізнес в досить складних умовах втрати ринків Росії, зміг переорієнтуватись на європейський ринок. Тепер ми можемо сказати, що близько 80% експортної продукції продається на ринках ЄС “.
Сергій Гемберг, начальник управління стратегічного розвитку та інвестицій міста Рівного коротко окреслив інвестиційний клімат в регіоні та в Україні загалом. На його думку:
“Ситуація катастрофічна… Однак потрібно будувати майбутнє з оптимізмом. Такою точкою розвитку може бути і агробізнес”.
З своїми доповідями про стан в своїх підрозділах виступили очільники митниці та ДФС. Обидва чиновники відмічають той факт, що ці структури все більше готують змін для того, щоб спростити роботу бізнесу та співпрацювати у вирішенні тих чи інших проблем.
Микола Ярощук, президент Рівненської торгово-промислової палати, окреслив поле роботи, яким займається його відомство. Також він означив ті проблемні ситуації, котрі є в співпраці із підприємствами.
Країна українських грошей: українці найчастіше зберігають кошти в Іспанії
Однак, усі ці доповіді були інформативними та не мали проблемного характеру, тобто якихось практичних пропозицій того як потрібно співпрацювати та змінювати ситуацію. Форми дискусії форум набув лише з початком виступів представників від бізнесу, котрі заявляли конкретні проблеми, з якими вони стикаються у ході своєї роботи.
Подарунок до опалювального сезону: в Україні підняли ціни на газ
Гострою та інформативною була доповідь підприємця Дмитра Соломчука. Він не лише звернув увагу на ті проблеми котрі існують, але і навів приклади того, як потрібно виходити з цієї складної ситуації. Він зазначив:
“Наша влада постійно очікує на прихід якогось великого інвестора, котрий має дати робочі місця та високі заробітні плати. При цьому урядовці забувають, що головним нашим інвестором є наші люди, а саме кваліфіковані працівники. Однак, велика кількість спеціалістів виїжджає закордон оскільки не має змоги влаштуватись в Україні і потрібно дійсно ефективно співпрацювати і бізнесу, і владі, щоб повернути їх назад.”
Дискутуючи із попередніми доповідачами Дмитро Соломчук зауважив, що для того, щоб сільське господарство відігравало важливу роль, потрібно змінювати саму модель роботи у цій сфері. А саме для профільних структур розробляти плани з навчання та інформування населення, наприклад, про те в якому регіоні краще продукувати той чи інший вид аграрної продукції. Крім того, потрібно робити ставку на співпрацю кількох малих господарств з одним найнятим менеджером. Метою є оперувати більшими обсягами продукції, як це відбувається в країнає Східної Європи.
Подарунок до опалювального сезону: в Україні підняли ціни на газ
“Також, підприємець звернув увагу, що потрібно розвивати співпрацю на пряму органів влади та профільних структур міністерств із підприємцями та фермерами. Лише так може бути спільна стратегія, яка отримає конкретний результат”.
Інший підприємець, а разом з тим депутат Рівненської міської влади, що входить до фракції “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Гапяк Богдан зосередився на тих питаннях, які обговорюються владою на загальнодержавному рівні. Він, здебільшого, говорив про те, що потрібно напрацювати механізми обмеження виїзду громадян закордон замість того, щоб створити для них комфортні умови праці на Батьківщині.
Таким чином, форум являє собою таку собі ширму за допомогою якої влада намагається приховати свою бездіяльність. Замість того, щоб робити якісь конкретні кроки для того, щоб змінювати економіку регіону урядовці приймають резолюції, за якими як завжди пусті обіцянки.