Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Український хенд-мейд: модно і прибутково (відео)

У світі на ринках все більшою популярністю користуються еко-товари. А особливу любов викликають хенд-мейд речі. Україна у цій світовій тенденції не пасе задніх, наші майстри не тільки активні на внутрішньому ринку, але і закордоном. Таким чином багато українців перетворюють своє хобі у прибутковий бізнес, повідомляє “Інвестор”.

Проте на віть серед цих товарів є своя диференціація так особливою популярністю користуються ужиткові речі. Саме тому українські майстри є особливо популярними у цьому напрямку.

Долар не дешевшатиме — уряд склав прогноз на 2019 рік

Майстриня з Ужгорода Наталка Полив’яна своєю справою почала займатись близхько 10 років тому і вже зараз зробила свої практичні валяні капці відомими у всьому світі.  Майстриня змогла перетворити такий прозаїчний предмет побуту на стильні та оригінальні витвори мистецтва. Її ім’я внесли до 20-тки українських майстрів, котрі виготовлять найоригінальніші повстяні вироби, а замовлень нині у неї є набагато більше, ніж часу, який мама трьох дітей може виділити на роботу.

Субсидії прощавайте: в проекті бюджету на наступний рік значно урізали виплати

Про свою роботу Пані Наталя говорить із захопленням:

“Часто мене надихає сама вовна. Це дуже приємний на дотик матеріал. Є багато видів, кожен підходить для чогось іншого. Іноді замовники підкидують якусь цікаву ідею, від якої з’являється натхнення. Іноді – щось видивлюся в інтернеті. І цей процес мені дуже подобається. Наразі найчастіше виготовляю капці, брошки та намисто. Замовляють переважно для дорослих, але часто і для діток”.

Солодкий експорт: цьогоріч Україна експортувала понад 55 тонн кондитерських виробів

Проте, вона також ділиться тим, що виготовлення робіт таким сплособом не легкий і трудоємкий процес. Для виготовлення однієї пари капців, Наталії доводиться добряче попрацювати, адже процес валяння є тривалим і фізично важким. Не кожному така робота подобається, саме тому майстрів, котрі займаються валянням в Україні не так уже й багато, а повстяні вироби є таким дорогими. 

Транзиту не буде? — Росія не гарантує поставки газу в 2019 році

Незважаючи на те, що хенд-мейд речі досить дорогі, вони користуються попитом в країнах Європи і США. Наша майстриня, зокрема продає свої товари  на спеціалізованому ресурсі  “Etsy”, де виставлені зразки хенд-мейду з усього світу. 

Проте в українських майстрів не зважаючи на їхній талант є один бар’єр щоб вийти до потенційних покупців, а саме маркетинг. Тобто важливу роль займає вміння правильно подати свій товар і зацікавити людей. Як відзначає Наталя Полив’яна:

“Одній людині важко і виготовляти вироби, і продавати їх, – зізнається майстриня. – Інтернет-магазини потребують уваги і постійної активності. Треба регулярно викладати нові товари, подавати до них цікаві і грамотні описи англійською мовою, гарні фотографії. Крім того, потрібно ще й із клієнтами вести переписку, швидко відповідати, подавати їм максимально повну інформацію, узгоджувати усі деталі. Це теж займає час. На щастя, я маю помічника, котрий займається усім цим, мені же залишається лише творча робота”.

Український риногк хенд-мейду є насиченим великою кількістю талановитих майстрів, проте вони потребують спеціальних програм від держави, які допмагали б вийти на закордонний ринок. Оскільки товари ручної праці там високоцінуються.

Exit mobile version