Транзиту не буде? – Росія не гарантує поставки газу в 2019 році

В Брюсселі відбувся перший раунд  тристоронньої зустрічі між ЄС, Україною і Росією які стосувалися газового питання. На цій зустрічі російські представники зазначили, що їхня сторона не може гарантувати транзит газу по території України в 2019 році, повідомляє “Інвестор”.

Діючий транзитний контракт України з російським “Газпромом” був укладений в 2009 році терміном на 10 років. Його дія має закінчитися в 2020 році, після чого російська компанія-монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

НАБУ проти Омеляна: хто кого?

Вже раніше українські та міжнародні експерти заявляли, що проект нового газогону в Європу “Північний потік-2” має політичний підтекст. А саме, основна його функція це припинення транзиту газу через територію України. В липні цього року була проведена перша тристороння зустріч під час якої обговорювались умови нового контракту після 2020 року. 

Долар дорожчає, проте люди продовжуюють масово скуповувати валюту

Однак на зустрічі у вересні російські представники відмовилися надавати гарантії транзиту газу по території України після 2019 року. Глава Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Андрій Коболєв так прокоментував переговори: 

“Російська сторона активно лобіює питання про те, що не має бути жодних гарантій транзиту російського газу по території України після 2019 року. Їх завдання – не дати нам ці гарантії і отримати індульгенцію на будівництво “Північного потоку-2”.

Коболєв також описав позицію української сторони. За його словами українські представники відстоюють думку, що ртранзит через територію України продовжувався і здійснювався за європейськими правилами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *