НАБУ проти Омеляна: хто кого?

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в отриманні хабара й декларуванні недостовірної інформації. В свою чергу міністр відкинув усі звинувачення та заявив, що вимагатиме притягнення до відповідальності слідчих, повідомляє “Інвестор”.

НАБУ інкримінує для Володимира Омеляна незаконне збагачення (отримання взятки) та внесення недостовірних відомостейу систему е-декларацій.

Долар дорожчає, проте люди продовжуюють масово скуповувати валюту

Відповіднодо зібраної інформації слідством Омелян, який із 2000 року перебуває на державній службі і його доходи за період з з 1 січня 2000 року до 26 квітня 2018 року склали  2,17 млн грн. В той же час, коли витрати  склали лише в період із 2008 року до 26 квітня 2015 року щонайменше 3,45 млн грн.

«Народ не зрозуміє»: Лукашенко відмовився від кредитів МВФ

Також, детективи повідомляють, що  “в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи”.  Мається на увазі новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро. 

Через позов Коломойського в Україні арештували акції трьох російських банків

Окрім того, НАБУ повідомляє про недостовірну інформацію в декларації чиновника. А саме:

“Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн”.

Міністр в свою чергу відкидає ці та інші звинувачення та називає цю справу проти нього політичним замовленням. Володимир Омелян прокоментував оголошені йому підозри наступним чином:

“Співробітники НАБУ вручили мені підозру за “незаконне збагачення” десять років тому, “користування чи придбання” машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року. Щодо суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком”.

Крім того, на спеціальному брифінгу в міністерстві Омелян, зазначив, що він вважає справу проти себе початком передвиборчої кампанії і бажанням оголосити підозру міністру “за яким ніхто не стоїть”. Він також, наголосив, що захищатиме свою честь та добиватиметься притягнення до відповідальності детективів за сфабриковану справу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *