НАБУ проти Омеляна: хто кого?

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в отриманні хабара й декларуванні недостовірної інформації. В свою чергу міністр відкинув усі звинувачення та заявив, що вимагатиме притягнення до відповідальності слідчих, повідомляє “Інвестор”.

НАБУ інкримінує для Володимира Омеляна незаконне збагачення (отримання взятки) та внесення недостовірних відомостейу систему е-декларацій.

Долар дорожчає, проте люди продовжуюють масово скуповувати валюту

Відповіднодо зібраної інформації слідством Омелян, який із 2000 року перебуває на державній службі і його доходи за період з з 1 січня 2000 року до 26 квітня 2018 року склали  2,17 млн грн. В той же час, коли витрати  склали лише в період із 2008 року до 26 квітня 2015 року щонайменше 3,45 млн грн.

«Народ не зрозуміє»: Лукашенко відмовився від кредитів МВФ

Також, детективи повідомляють, що  “в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи”.  Мається на увазі новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро. 

Через позов Коломойського в Україні арештували акції трьох російських банків

Окрім того, НАБУ повідомляє про недостовірну інформацію в декларації чиновника. А саме:

“Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн”.

Міністр в свою чергу відкидає ці та інші звинувачення та називає цю справу проти нього політичним замовленням. Володимир Омелян прокоментував оголошені йому підозри наступним чином:

“Співробітники НАБУ вручили мені підозру за “незаконне збагачення” десять років тому, “користування чи придбання” машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року. Щодо суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком”.

Крім того, на спеціальному брифінгу в міністерстві Омелян, зазначив, що він вважає справу проти себе початком передвиборчої кампанії і бажанням оголосити підозру міністру “за яким ніхто не стоїть”. Він також, наголосив, що захищатиме свою честь та добиватиметься притягнення до відповідальності детективів за сфабриковану справу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: