Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Дослідження показують позитивний вплив від асоціації з ЄС для українського бізнесу

За даними спеціального економічного опитування понад 30% експортерів та імпортерів заявили, що виграли від від реалізації Угоди про асоціацію з ЄС. Близько 60% заявили, про нейтральну дію від угоди, але опитування також показоло, що кількість тих хто отримує вигоду зростає, повідомляє “Інвестор”.

Угода про асоціацію з ЄС повністю у повній мірі набула чинності у вересні 2017 року, проте її окремі частини почали діяти значно раніше. Це стосується скасування більшості мит ЄС для українських експортерів яке відбулося у квітні 2014 року. Торгівельний розділ, що передбачає створення зони вільної торгівлі запрацював з січня 2016 року.

В Україні запрацює часткове виробництво китайських тракторів

Таким чином для розуміння того, яким чином асоціація впливає на українську економіку було проведено спеціальне дослідження  Інститутутом економічних досліджень та політичних консультацій – “Діалог зі сприяння торгівлі”. Опитування проводилось у дві хвилі (у 2016 та 2017 роках) у рамках проекту за фінансової підтримки ЄС.

Україна більш ніж на половину забезпечує Ізраїль борошном

Загалом опитано власників 1000 підприємств, які займаються експортом або імпортом, на всій території України, крім тимчасово окупованого Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. 

Директор з наукової роботи Інститут Вероніка Мовчан повідомила:

“У 2017 році 32% респондентів, тобто експортерів та імпортерів, сказали, що Угода привела до того, що підприємство виграло. Про програш заявили лише 6%, а 60% сказали, що вплив був нейтральний. Ситуація трохи покращала порівняно з 2016 роком, в якому 28% респондентів вказали, що угода мала позитивний вплив”

Водночас дослідження демонструє зростання кількість підприємств, які очікують на позитивний вплив від Угоди про асоціацію з ЄС протягом наступних 5-ти років. У 2017 році 52% підприємств зазначили про такі очікування.

Також, дослідження продемонструвало зростання частки у загальному експорті України до ЄС .  При цьому до 43% в експортному ряді тановить перероблена продукція, а сировина – приблизно 30%, однак зараз постачання переробленої продукції зростає.

Exit mobile version