Щорічно в Україні у період з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція “16 днів проти насильства”. Метою цієї акції є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, а також жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Деталі: Міністерство освіти і науки України рекомендує цього року організувати та провести в закладах освіти навчальні заняття, лекції, вебінари, круглі столи та інші заходи стосовно цього питання з урахуванням умов карантину.
Під час підготовки до уроку рекомендується скористатися матеріалами, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи “Боротьба з насильством щодо дітей в Україні”:
- Відеоролик “Розкажи дорослому, якому довіряєш” щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
- Буклет “Дізнайся про свої права в цифровому середовищі” з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді;
- Відеоролик “Почни говорити” для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті;
- Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей “Батьківство в епоху цифрових технологій”:
- Захист дітей онлайн;
- Сексуальний шантаж;
- Секстинг;
- Секс-чатинг;
- Грумінг;
- Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти.
Усі матеріали проєкту “Боротьба з насильством щодо дітей в Україні”, доступні на сайті Офісу Ради Європи. Тому їх можуть які можуть використовувати педагогічні працівники, соціальні педагоги та практичні психологи під час проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо запобігання насильства.
Також МОН спільно з Громадською спілкою “А21 Україна” з нагоди Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” пропонує до перегляду вебінар для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми.
Джерело: пресслужба МОН
Читайте також: Зеленський анонсував грошову допомогу підприємцям, які постраждали від “карантину вихідного дня”