У Дніпрі відкрилось перше високотехнологічне виробництво дентальних імплантів в Україні. Продукція підприємства відповідає всім світовим стандартам, проте коштуватиме приблизно вдвічі дешевше імпортної, повідомляє “Інвестор”.
На сьогоднішній день у світі все більшою популярністю користується дентальна імплантація. Зараз вона є одним з найпопулярніших методів протезування. Сам процес являє собою хірургічну методику, у ході якої в щелепних кістах імплантуються спеціальні конструкції, які забезпечують заміну відсутнього коріння зубів і стають основою для майбутніх зубних протезів. Власне, ці конструкції буде виробляти нове підприємство.
Планується, що вироби виготовлятимуть з титану. Вже випущена пробна партія продукції, яка проходить доклінічні випробування в європейських і українських лабораторіях. Потужність підприємства поки, що не оголошується.
Зазначимо, що інвестором заводу стала компанія ABM Technology LLC. Її резидент в Україні – ТОВ “Ей Бі Ем Технолоджи”, зареєстроване в Дніпрі в 2016 році.
Підприємство є високотехнологічним і при виробництві імплантів використовують тільки найкращі методики. На заводі немає жодного механізму, який був випущений раніше 2011 року. Це обладнання японських, німецьких і швейцарських компаній. Всього у світі подібних заводів дентальних імплантатів близько 60.
Вартість продукту, який буде випущений даним виробництвом, буде у два рази дешевший у порівнянні з закордонними аналогами, оскільки будуть відсутні націнки – митний податок, дорога та логістика.
“У нас в Україні ніхто інший не виготовляє аналогів якісних імплантів, тому створення дніпровського виробництва є дуже важливим. Як імлантолог, можу стверджувати, що продукт відповідає якості. Проте при виборі імплантата перше, на що звертає увагу клієнт, – ціна. А продукт цього виробництва буде мати набагато приємнішу ціну, ніж закордонні аналоги”,
– розповів практикуючий імплантолог Денис Бачинський.
Зараз найвідоміші виробники імплантатів на українському ринку – Nobel Biocare (Нобель Біокар), Astra Tech (Астра Тих), Alfa Bio (Альфа Біо імплант), MIS (МІС), Bicon (Байкон) і BioHorizons (БіоГорізонс). А середня ціна на імплантант 3000-3500 гривень, залежно від цінової політики клініки і ступеня професіоналізму лікаря.
Нове підприємство в зв’язку із своєю специфікою стане перспективним як для регіону так і для України. Експерти передбачають, що при сприятливих умовах воно також зможе вийти і на зовнішній ринок.