Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

“Від карантину до підвищення тарифів”: що зміниться в Україні з першого серпня

З першого серпня Україну розділяють на чотири зони в залежності від епідеміологічної ситуації в регіоні.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: З 1 серпня в Україні запроваджується адаптивний “кольоровий” карантин та ряд новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Таким чином, з 1 серпня в області чи районах встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусу.  

Зелена зона передбачає:

місць.

У жовтій зоні (+ обмеження зеленої), забороняється:

Помаранчева зона (+ обмеження жовтої) забороняє:

У свою чергу червона зона (+ обмеження помаранчевої) забороняє:

Також, національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, з 1 серпня 2020 року збільшує тариф НЕК “Укренерго” на передачу електроенергії аж на 54,6%.

В результаті чого тариф зросте зі 155,4 грн/МВт·год до 240,23 грн/МВт·год. А тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління становитиме 24,75 грн/МВт∙год (без урахування ПДВ). 

Міністерство охорони здоров’я та Пенсійний фонд планують запустити з 1 серпня цього року систему електронних листів тимчасової непрацездатності.

Так, лікарі зможуть самостійно вносити інформацію про тимчасову непрацездатність через сервіс на сайті Пенсійного фонду. 

З 1 серпня, згідно із законом про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у сфері торгівлі і громадського харчування, усі програмно-технічні комплекси самообслуговування, що переказують кошти, мають бути фіскалізовані. Це означає, що споживач повинен отримати фіскальний чек, який має бути зареєстрований у Державній податковій службі.

Зазначається, що за незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог передбачається збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій, оскільки діючі норми щодо розміру штрафних санкцій було прийнято ще у 2000 році.

1 серпня в Україні повинні запрацювати нові правила постачання природного газу для населення. Кожен споживач отримає можливість самостійно вибирати і за бажанням у будь-яку момент міняти компанію, у якої він купує газ.

У державному НАК “Нафтогаз України” це називають відкриттям повноцінного ринку газу для населення, і по суті фінальною стадією реформи ринку, розпочатої ще в 2015 році. 

Джерело: сайт Главком

Читайте також: В Україні новий антирекорд госпіталізованих хворих на COVID-19

Exit mobile version