Вже багато років поспіль на Корейському півострові неспокійно від протистояння Півночі та Півдня. Стосунки між ними настільки погані, що навіть дипломатичні відносини між КНДР та основними союзниками Південної кореї — США, ніколи не були встановлені, повідомляє “Інвестор”.
Але, в травні 2017 року, до влади в Південній Кореї прийшла нова, лівоцентристська адміністрація Мун Чже Іна. Вони спільно з американськими партнерами почали значно м’якше вибудовувати відносини з Північною Кореєю, ніж консервативні попередники. Південь відкрито заявив про бажання налагодити контакти з Пхеньяном, і навіть натякнули, що хотіли б досягти мирного об’єднання двох Корей.
Якщо про останній пункт говорити ще надто рано, то хоча б про замороження ядерного потенціалу — цілком можливо. Здавалося оптимістам.
Військові в Україні отримують пенсію у 6 разів меншу за суддів
Нещодавно стало відомо, що Північна Корея продовжує таємно розвивати свої ядерні та ракетні програми, а досягнуті під час саміту в червні 2018 року домовленості про денуклеаризацію — лише фікція.
Агентство Bloomberg заявило, що створення ракет і боєголовок триває з такою ж швидкістю, як і раніше. КНДР знову отримала радіоактивні матеріали, яких повинно вистачити для виготовлення ще шести атомних бомб. І якщо ці бомби таки будуть створені, ядерний арсенал КНДР збільшиться до 20 бомб, що в парі з агресивним характером Кіма може обернутися найбільшою радіоактивною катастрофою в історії.
Тому зараз, це лише питання часу, коли КНДР завершить виготовлення системи націлювання та технологій, які необхідні для повернення балістичних ракет з ядерними боєголовками в атмосферу на завершальному етапі польоту.
Вік, релігія і гроші: що треба для президентства в Україні та світі?
Але, якщо бути об’єктивними, зараз, які і раніше, дуже низька вірогідність того, шо північний диктатор першим піде в бійку з США, за якими стоїть увесь світ. Режим династії Кім тримається до першого реального військового зіткнення з суперниками. Розуміє це і сам Кім Чен Ин, тому дуже малоймовірно, що він першим застосує ядерну зброю. Але все ж виготовляє її, на випадок військового вторгнення і спроби силової зміни режиму.
The Economist: долар в Україні має коштувати не більше 9,6 гривень