Bloomberg: Кім Чен Ин отримав радіоактивні матеріали для шести атомних бомб

Вже багато років поспіль на Корейському півострові неспокійно від протистояння Півночі та Півдня. Стосунки між ними настільки погані, що навіть дипломатичні відносини між КНДР та основними союзниками Південної кореї  — США, ніколи не були встановлені, повідомляє “Інвестор”.

Але, в травні 2017 року, до влади в Південній Кореї прийшла нова, лівоцентристська адміністрація Мун Чже Іна. Вони спільно з американськими партнерами почали значно м’якше вибудовувати відносини з Північною Кореєю, ніж консервативні попередники. Південь відкрито заявив про бажання налагодити контакти з Пхеньяном, і навіть натякнули, що хотіли б досягти мирного об’єднання двох Корей.

Якщо про останній пункт говорити ще надто рано, то хоча б про замороження ядерного потенціалу —  цілком можливо. Здавалося оптимістам.

Військові в Україні отримують пенсію у 6 разів меншу за суддів

Нещодавно стало відомо, що Північна Корея продовжує таємно розвивати свої ядерні та ракетні програми, а досягнуті під час саміту в червні 2018 року домовленості про денуклеаризацію —  лише фікція.

Агентство Bloomberg заявило, що створення ракет і боєголовок триває з такою ж швидкістю, як і раніше. КНДР знову отримала радіоактивні матеріали, яких повинно вистачити для виготовлення ще шести атомних бомб. І якщо ці бомби таки будуть створені, ядерний арсенал КНДР збільшиться до 20 бомб, що в парі з агресивним характером Кіма може обернутися найбільшою радіоактивною катастрофою в історії.

Тому зараз, це лише питання часу, коли КНДР завершить виготовлення системи націлювання та технологій, які необхідні для повернення балістичних ракет з ядерними боєголовками в атмосферу на завершальному етапі польоту.

Вік, релігія і гроші: що треба для президентства в Україні та світі?

Але, якщо бути об’єктивними, зараз, які і раніше, дуже низька вірогідність того, шо північний диктатор першим піде в бійку з США, за якими стоїть увесь світ. Режим династії Кім тримається до першого реального військового зіткнення з суперниками. Розуміє це і сам Кім Чен Ин, тому дуже малоймовірно, що він першим застосує ядерну зброю. Але все ж виготовляє її, на випадок військового вторгнення і спроби силової зміни режиму.

The Economist: долар в Україні має коштувати не більше 9,6 гривень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *