З 2014 по 2018 роки На різноманітні урядові програми України отримала від міжнародних фондів супу у 1,75 мільярдів доларів. При чому за попередні 10 років закордонні донори надали україні суму в 450 мільйонів, повідомляє “Інвестор”.
З 2014 року Україна стала чи не найбільшим у світі реципієнтом міжнародної допомоги. Найактивнішим донором міжнародної технічної допомоги Україні в 2014-2018 роках були США. Які прямо чи через свої організації профінансували проекти на 823 млн. доларів. Європейський Союз та Німеччина виділили на українські проекти по $304 млн. На третьому місці за допомогою є Канада. Від початку Революції Гідності та російської агресії уряд цієї країни виділив 133,5 млн. Замикає п’ятірку найбільших донорів Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), котрий виділив 44,2 млн допомоги і найбільшим кредитором українського бізнесу. Однак, як це часто буває велика кількість коштів освоюються організаціями які не прямо пов’язані із політичними діячами.
Український авіагігант почне виробляти безпілотники
Важливою характеристикою міжнародної допомоги є та, що досить часто іноземні держави фінансують свої ж організації котрі мають допомогати в проведенні реформ та консультувати наші державні органи. Окрім того фінансування здійснюють в ті проекти, що сприяють підтримці їхніх же виробників, тобто роблять замовлення послуг в українських виконавців.
Найбільшими отримувачами закордонних грошей є державні органи влади. Так лідером з допомоги від міжнародних фондів та держав є Мінрегіонбуд. На свої проекти це міністерство отримало понад 300 мільйонів доларів. Найбільше коштів виділили США, уряд Німеччини та ЄС. При цьому кошти від Євросоюзу отримала організація очільником якої є Віталій Кличко.
На другому і третьому місці за фінансування від міжнародних донорів є Міноборони та Державна прикордонна служба. Вони отримали 159 млн доларів та 154 млн. відповідно. Майже всю суму виділили США. Для Міноборони на посилення боєздатності, а для прикордонної служби на контроль за ядерною контрабандою.
Майже 130 млн. доларів допомоги надійшло до Міністерства Внутрішніх справ. Кошти були надані США, Канадою, Нідерланадами та ОБСЄ. В основному кошти пішли на розвиток та реформування національної гвардії та поліції. Уряд Канади надав 50,1 млн. доларів для Мінагрополітики. Кошти в основному були спрямовані на розвиток бізнесу плодовоовочівництва та молочної галузі України.
Український Renault: французький автоконцерн може розпочати виробництво в Україні
70 та 40 млн дорларів отрмали відповідно – Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Зокрема остання структура на отримані кошти має займатись впровадженням єдиної системи санітарно-епідеміологічного моніторингу та спостереження за захворюваннями в Україні.
МОЗ, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та Міненерговугілля було профінансовано міжнародними спонсорами на суми в 42, 63 та 42 млн. доларів. Цікаво, що серед тих хто отримує міжнародну допомогу фігурує Адміністрація Президента України.
Таким чином ми бачимо, що міжнародні організації досить щедро надають допомогу для України, однак результати цієї допомоги неспівмірні із вкладеними коштами.
За матеріалами Бизнес Цензор