Схема відкатів: посадовці “Укрзалізниці” уклали договори на суми вищі за ринкові більш ніж на 20 мільйонів гривень
Детективи НАБУ оголосили підозру п’ятьом посадовцям ПАТ “Укрзалізниця” та ТОВ “Вог Аеро Джет” в зв’язку з перевищення службових обов’зків та фальшуванні під час укладання договору. Троє з фігурантів справи на даний момент переховуються, повідомляє “Інвестор”.
За інформацією НАБУ, у вчиненні злочину підозрюються колишній керівник Філії “Центр забезпечення виробництва” (далі — “ЦЗВ”) ПАТ “Укрзалізниця” (чинний на момент вчинення злочину); колишній заступник начальника Філії “ЦЗВ” ПАТ “Укрзалізниця”(чинний на момент вчинення злочину); начальник відділу нафтопродуктів управління обліку нафтопродуктів та складського господарства Філії “ЦЗВ” ПАТ “Укрзалізниця”; куратор компанії-постачальника палива — довірена особа кінцевих власників фінансово-промислової групи, до складу якої входить компанія-постачальник палива Укрзалізниці, та особа, підлегла кураторові, відповідальна за пошук та супроводження державних закупівель нафтопродуктів.
Український Renault: французький автоконцерн може розпочати виробництво в Україні
НАБУ інкримінують фігурантам справи підозру у зловживанні службовим становищем, через що Укрзалізниці завдано збитки в особливо великих розмірах. Місцезнаходження трьох із зазначених осіб — екс-керівника філії, куратора компанії-постачальника та його підлеглого – наразі не встановлено.
«Шакали», Трамп і українські «схемщики»: хто кого зрадив?
Суть справи полягає у тому, що компанія фігурант справи в 2016 році виграла тендер на постачання палива для “Укрзалізниці” при цьому, було запропоновано ціни на паливо значно нижчі за ринкові. Проте, після виграшу тендеру відповідно до умов договору ціни тричі піднімали на 10% – зробивши їх значно вищими за ринкові. Укрзалізниця закупила у переможця тендеру три чверті від запланованого обсягу палива за цінами, підвищеними на підставі третьої додаткової угоди, і в результаті переплатила постачальнику за дизельне пальне 92 млн. грн.
Премій не буде: Кабмін заборонив виплачувати бонуси в держкомпаніях
Детективи переконані,що внаслідок додаткових договорів відбулось збільшення вартості придбаних обсягів палива за договором поставки на 22 млн грн. Таким чином, ця обставина є ключовою для притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб.
Розкрита схема не є чимось новим для державних підприємств. Внаслідок змови керівники підприємств отримують відкати, а нечесні бізнесмени договори за завищеними цінами. Бюджет держави внаслідок цього не дораховується десятків мільйонів гривень.