“Про жінок-військових, статус ветерана війни та реабілітацію поранених”: нардеп про законопроєкти прийняті сьогодні в Раді

Сьогодні в стінах Верховної Ради України прийняли чимало важливих законопроєктів, зокрема про надання статусу ветерана війни для воїнів тероборони, реабілітацію поранених солдатів тощо. Детальніше про це у своєму Telegram-каналі розповів нардеп від Рівненщини Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Політик повідомив, що відтепер публічне вивішування прапорів, нанесення та демонстрація написів чи зображення на одязі літер “Z”, “V” та інших позначень військової техніки окупантів каратиметься на законному рівні.

Коментар: “Роззброюємо російську армію разом далі. Врегулювали передачу Збройним Силам України працюючої військової техніки агресора. За неї передбачена непогана винагорода, а техніка добряче послужить нашим хлопцям.

Заборонено будь-яке поширення російської нацистської символіки на офіційному рівні. Думаю, її симпатиків в Україні немає, – розповів нардеп.

Також, від військової служби повністю звільнили жінок-військовослужбовців, які на цей час доглядають за дитиною або вагітні.

Коментар: Звільнили від військової служби жінок-військовослужбовців, які доглядають за дитиною або вагітні. Свою землю ми захистимо, а потрібно думати про майбутнє, – додав Соломчук.

Воїни територіальної оборони безумовно отримають право на статус ветерана війни. Водночас на засіданні ухвалили законопроєкт стосовно реабілітації поранених солдатів, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання під час воєнних дій.

Коментар: “В районах ведення бойових дій вже можна вступати до тероборони, і, звісно ж, добровольці, як і військовослужбовці мають право на статус ветерана війни. Усі, хто захищає Україну на фронті – в пошані і рівні у статусі. Повага вам!

З важливих соціальних моментів подбали про людей, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок збройної агресії РФ. Прийняли законопроєкт, яким забезпечили допоміжними засобами реабілітацію таких осіб. Також дозволили за необхідності направлення поранених військовослужбовців до лікарень за кордоном, – розповів політик.

Ну і на кінець сьогодні в Раді прийняли економічний законопроєкт, який стосується плати за оренду для підприємств, які займаються продажем харчових продуктів, ліків, засобів гігієни, побутової хімії та деяких інших товарів, у районах бойових дій. 

Коментар: У районах бойових дій (де працює “єПідтримка”) не буде сплачуватися плата за оренду для підприємств, які займаються продажем харчових продуктів, ліків, засобів гігієни, побутової хімії та деяких інших товарів, – додав нардеп Соломчук.