За кого українці будуть голосувати на виборах – політолог

Нещодавно соціологічна група “Рейтинг” опублікувала результати чергового опитування громадської думки, яке стосувалося місцевих виборів.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Політолог Петро Олещук вважає, що “очевидно, це одне з останніх досліджень, які будуть опубліковані до виборів”. Через це воно може бути основою для останніх висновків з цього приводу.

Отже, дослідження показало, що про свою участь у місцевих виборах заявили 61% опитаних. 18% вагаються (50/50), ще 7% – можливо візьмуть участь, 13% – малоймовірно.

Олещук підкреслив, що поступово зростає виборча мобілізація у молодшій та середній вікових категоріях. Водночас можливе суттєве розходження між декларованою та реальною участю. 58% опитаних зазначили, що вже визначилися, за кого голосувати, 40% – не визначилися. Серед тих, хто зазначив, що обов’язково прийде на дільниці, визначених – 73%.

Відносно вищий рівень визначеності – серед найстарших. Водночас, не зовсім зрозуміло, чи враховували респонденти зміну виборчої системи та зміну характеру голосування за депутатів місцевих рад.

Рейтинги партій: хто долає 5% бар’єр?

Щодо підтримки конкретних політичних сил, то за результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр долають п’ять партій: “Слуга народу” 16,7% тих, хто визначився і має однозначний намір прийти на вибори, “Опозиційна платформа – За життя” – 13,5%, “Європейська солідарність” – 13,2%, “Батьківщина” – 8,6% та “За майбутнє” – 7,4%.

Політолог вважає, що особливо важливим є те, що сумарний рейтинг інших партій (переважно “локальних”), які беруть участь у місцевих виборах та були включені у список для дослідження, – 21,3%. Він розповів, що агрегований рейтинг фіксує наступне:

1) партія влади помітно втратила у порівнянні з парламентськими силами, але загальнонаціональні опозиціонери ці голоси не “підібрали”;

2) найкращі результати демонструють політичні сили, орієнтовані на місцеві еліти та регіональних лідерів. Це як локальні проєкти, так і один загальнонаціональний – “За майбутнє”.

У підсумку Олещук додав: ці вибори можуть стати найбільш успішними для регіональних еліт, ознаменувавши черговий поворот “колеса” електоральних уподобань від “нових облич” до “перевірених управлінців”.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Скільки відсотків українців не проти, щоб їх підкупили на майбутніх виборах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: