Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

“Заокруглені” ціни: з 1 липня в чеках суму будуть зводити без дрібних монет (відео)

З 1 липня в Україні вступить в дію постанова Національного банку про заокруглення суми в чеку, якщо вона містить монети малого номіналу, оскільки Банкнотно-монетний двір перестає їх карбувати. Завдяки нововведенню планують економити понад 90 мільйонів гривень на рік, повідомляє “Інвестор”.

Вже в липні якщо у вашому чеку буде сума, яка складатиметься із дрібних момент її вам можуть заокруглити, якщо ні у вас, ні на касі немає потрібної суми для розрахунку. Таке нрововведення є проектом НБУ для оптимізації при карбуванні монет. Оскільки, з 1 липня 2018 року припинять випускати монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. НБУ продовжить випускати лише монети номіналами 10 і 50 копійок.

Професії майбутнього: на інноваційному ярмарку визначили топ-інтернет спеціальностей

У головному банку країни зазначають, що не мають наміру виводити з обігу монети зазначених номіналів, які були уведені в обіг раніше. Вони будуть і надалі використовуватись як засіб платежу, а 1 гривня дорівнюватиме 100 копійкам. Монети перебуватимуть в обігу не обмежений час до окремого розпорядження.

Це нововедення  директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко коментує таким чином:

“Національний банк України упевнений, що правила заокруглення застосовуватимуться справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків, – наголосив він. – Застосування правил заокруглення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян та дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рік”.

Солодкий експорт: Україна минулоріч поставила за кордон понад 5 тисяч тонн морозива

Заокруглення буде проводитись лише при розрахунках готівкою і тільки в тому разі якщо у продавця і покупця відсутні потрібні номінали монет. У разі наявності в покупця монет дрібних номіналів, він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами. Крім того, зазначимо, що  заокруглення стосуватиметься тільки загальних сум розрахунків готівкою у чеку та розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару.

Чи є життя на пенсії? (на прикладі пострадянських країн)

Нацбанк підготував спеціальну формулу за якою будуть проводитись розрахунки. Вона полягає в таких правилах:

Продавці в чеках мають зазначати загальні суми до заокруглення та після заокруглення. В НБУ повідомляють, що новий спосіб розрахунків не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.

Зрозуміло, що на початках нова система викликає побоювання як в населення, так і в підприємців, проте за нововеденням будуть слідкувати усі уповноважені органи, які в першу чергу будуть проводити роз’яснювальну роботу, а не штрафні санкції. Крім того, цей спосіб давно впроваджений у багатьох країнах світу, наприклад в Швеції, Норвегії та Данії система діє ще з 70 ти -х років.

Exit mobile version