Чи є життя на пенсії? (на прикладі пострадянських країн)

Країни колишнього СРСР найдовше притримувались ідеї утримання пенсійного віку на рівні, що майже не змінювася, проте зараз і в цих країнах поступово цей вік почали піднімати. Саме тому експерти дослідили скільки ж років заслуженого відпочинку та підтримки мають пенсіонери. Згідно із дослідженням найдовше на пенсії живуть громадяни Узбекистану, повідомляє “Інвестор”.

Відповідно до дослідження було порівняно пенсійний вік та середню тривалість життя і виведено скільки років живуть на пенсії громадяни різних країн колишнього СРСР. Таким чином лідером є Узбекистан із середнім показником у 29,7 років. Це зумовлено тим, що середня тривалість життя для жінок 75 років, а для чоловіків 69,7, а пенсійний вік настає для мешканок Узбекистану в 55, а в чоловіків в 60 років. ВІдповідно до цього середній термін проведений на пенсії жінками дорівнює 20 рокам а в чоловіків – 9,7. 

Вибори по-українськи: в Україні планують збільшити імпорт гречки напередодні виборів

Друге місце посідає Росія (проте після підняття пенсійного віку вона не ввійде навіть у трійку) з показником 29,6. Росіяни проводять на пенсії 6,4 роки при середній тривалості життя 66,7, а росіянки – 23,2 роки при тривалості життя в 77,2 роки. Білорусь займає третю позицію з показником – 27. Жінки тут можуть прожити на пенсії  пенсії в середньому трохи більше від 21 року, чоловіки – майже 6 років.

Де в Європі жити дорого: Євростат оприлюднив дані про ціни в різних країнах ЄС

Найгірший результ в Капзахстану. Середній показник життя на пенсії тут – 8,05 року. Жінки мають середній вік життя 75 років, а виходять на пенсію в 63 роки, тобто на пенсії вони зможуть прожити в середньому ще трохи більше від 12 років. Чоловіки також йдуть на пенсію в 63 роки, але мають  середню тривалість життя в 67 років, таким чином проживуть на пенсії і чотирьох років.

Золоті дороги: в автодорі назвали суму для ремонту усіх доріг в Україні

Якщо ж показники взяти окремо для чоловіків і жінок, то в такому випадку найдоше жінки проживають на пенсії  в Росії – 23 роки. Найгірші показники для жінок мають Казахстан та Молдова близько 12 років. Чоловіки на пенсії проживають найдовше в Узбекистані – майже 10 років, Україна займає другу сходинку серед чоловіків – при середній очікуваній тривалості життя у 67,6 року на пенсії живуть 7,6 року. В росії цей термін для чоловіків складає менше ніж  6,5 років. 

Це дослідження демонструє, що всі урядові заходи із підняття пенсійного віку спрямовані не стільки на економію коштів, як би це не цинічно звучало, на те, щоб обмежити кількість людей пенсійного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *