Вибори по-українськи: в Україні планують збільшити імпорт гречки напередодні виборів

Українська політика в масах українців пов’язана із так званою “гречкою”, тобто підкупом виборців. Символічно, що напередодні чергових виборів Україна майже втричі збільшує імпорт гречки порівняно із минулим роком, повідомляє “Інвестор”

Минулого року українські аграрії зібрали 180 тисяч тонн гречки при врожайності 9,8 ц/га. Проте, цього врожаю не вистачає для потреб країни і частину  доводилось імпортувати. Головними імпортерами цього продукту є Казахстан та Росія.

Де в Європі жити дорого: Євростат оприлюднив дані про ціни в різних країнах ЄС

Цьогоріч планується майже втричі збільшити імпорт гречки порівняно із попереднім. Комічності цьому імпорту додає той факт, що це відбувається на передодні виборів, які традиційно асоціюються українцями із підкупами виборців славнозвісною “гречкою”.

Іноземні гроші українського виробництва: монетний двір працюватиме із закордонними замовниками

Таким чином, імпорт гречки в Україну у 2017/18 (липень 2017 – червень 2018) може бути 16 тисяч тонн. Це в 2,6 рази більше попереднього року. За  період з серпня по січень 2017/18 років Україна імпортувала 6,8 тисячі тонн російської гречки що в 12 разів перевищує аналогічний показник минулого сезону, і понад 2,6 тисячі тонн казахстанської, що більш ніж у 5 разів більше від показника за серпень-січень минулого сезону.

Золоті дороги: в автодорі назвали суму для ремонту усіх доріг в Україні

Минулого сезону також гречку імпортували, проте приблизно 65% усього було закуплено впродовж 3 останніх місяців сезону. Зазначимо, що минулого  сезону-2017/18 (серпень-травень) Росія наростила обсяги поставок гречки до України в 2,4 рази, а Казахстан – в 4,4 рази. Імпорт гречки із інших країн практично відсутній.

Будемо надіятись, що все таки поставки гречки зумовлені ринковою ситуацією, а не підготовкою політичних штабів до роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *