Новий дизайн монет 1 та 2 гривні обговорять з українцями

Національному банку довелося відкласти розв’язання проблеми невдалого дизайну монет 1 та 2 гривні, але після війни до цього питання повернуться.

Про це заявив заступник голови НБУ Олексій Шабан в інтерв’ю виданню The Page.

“У 2021 році НБУ відгукнувся на скарги українців, ми почали готуватися до змін: сформували робочу групу, провели фокус-групи, розпочали обговорення можливих змін дизайну однієї з цих монет. Через повномасштабну війну у лютому минулого року цю роботу поставили на паузу, – сказав він. – Але після стабілізації ситуації в країні ми повернемось до неї”, – зазначив Шабан, коментуючи подібність дизайну указаних монет, через що їх важко відрізнити.

З його слів, оновлення дизайну банкнотно-монетного ряду – це взагалі систематичний процес для всіх центральних банків.

“Такі зміни повинні проводитися в середньому раз на сім – десять років, насамперед для підвищення захищеності готівки. Додам, що, на нашу думку, майбутні зміни дизайну мають проводитися в діалозі з громадянським суспільством”, – зазначив він.

Водночас Шабан зазначив, що інших суттєвих кроків по зміні дизайну наразі не планується. Зокрема, не планується й випуск купюр, які вищі за номіналом на 1000 грн.

З його слів, наразі основна банкнота в обігу – 500 гривень (28% від загальної кількості банкнот в обігу). Раніше основною була банкнота у 200 гривень.