Іноземні гроші українського виробництва: монетний двір працюватиме із закордонними замовниками

Національний банк України підписав угоду з компанією Crane Currency про співпрацю у галузі виробництва Банкнотно-монетним двором закордонних грошових знаків на замовлення іноземних  урядів, повідомляє “Інвестор”.

Вітчизняний монетний двір в найближчому майбутньому , буде виготовляти грошові знаки не лише для України, а і для інших держав завдяки співпраці з компанією Crane Currency. Сама компанія працює із понад 50 державами в світі такими як США, Велика Британія, Швеція, Мексика, Нігерія, Малайзія, Індія та інші. 

Золоті дороги: в автодорі назвали суму для ремонту усіх доріг в Україні

Crane Currency займається постачанням центральним банкам захищені банкноти, банкнотний папір та захисні елементи. Зокрема, вона майже 140 років постачає банкнотний папір для виготовлення валюти США. Компанія прагне залучити український монетний двір до виконання замовлень.

Прикладіть палець і заплатіть: ПриватБанк запустив нову технологію

Угоду про співпрацю у галузі  виготовлення грошових знаків підписали Голова Національного банку України Яків Смолій та президент компанії Crane Currency Аннемарі Уотсон. Згідно з цим документом Банкнотно-монетний двір тепер зможе виконувати іноземні замовлення на своїх виробничих  потужностях.

Чорна діра на митниці: Україна щороку через контрабанду втарачає мільйони гривень

Як зазначив Голова НБУ Яків Смолій:

“Наш Банкнотно-монетний двір має повний цикл виготовлення грошей, від розроблення дизайну до виробництва захищеного паперу та, власне, друку банкнот. У кооперації з Crane Currency ми готові запропонувати увесь свій досвід та виробничі потужності для виготовлення грошових знаків на замовлення інших країн”.

Проте в НБУ зазначають, що попри підписаний договір пріоритетним для Банкнотно-монетного двору буде виробництво національної валюти, банкнотного паперу для неї та вітчизняних цінних паперів. Проте, ця угода дозволить використовувати вітчизняні потужності із вигодою для державного бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *